Są dotacje na zabytki

i

Autor: materiał organizatora Można już składać wnioski o dotacje na zabytki

Olsztyn. Są dotacje na zabytki, można składać wnioski [AUDIO]

2022-02-07 20:17

Trwa nabór wniosków o udzielenie dotacji na prace konserwatorskie i remontowe. Remonty dachów, odnawianie elewacji, stolarki drzwiowej i okiennej albo przygotowanie niezbędnej  dokumentacji – mieszkańcy Olsztyna mają szansę na wsparcie odnowienia zabytków wpisanych do rejestru, jak i gminnej ewidencji.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 04.02.2022r.

100 tysięcy złotych w puli dotacji na zabytki

Do końca lutego właściciele zabytkowych budynków w Olsztynie mogą starać się o dotacje na prace konserwatorskie i remonty - poinformował olsztyński magistrat. Miasto przeznaczyło na ten cel 100 tys. zł.

Przede wszystkim wnioski należy składać na aktualnych formularzach. Aktualny wzór wniosku o udzielenie dotacji oraz pozostałe dokumenty i uchwały są dostępne w Biuletynie Informacji Publicznej. Warto zwrócić też uwagę, że od dwóch lat o dotacje mogą starać się nie tylko właściciele zabytków wpisanych do rejestru, ale też tych ujętych w gminnej ewidencji. To jest nowość – mówi Anna Bobko, miejski konserwator zabytków.

Posłuchaj: mówi Anna Bobko, miejski konserwator zabytków

Złożone wnioski zostaną najpierw ocenione pod względem formalnym. Tymi, które nie będą mieć uchybień (zostaną dostarczone w terminie i będą kompletne), zajmie się komisja. Wówczas dowiemy się, które z zaplanowanych prac będą mogły zostać zrealizowane. Ostateczną decyzję - na wniosek prezydenta miasta - podejmą olsztyńscy radni.

W minionym roku odnowiono stolarkę okienną i drzwiową w budynkach przy ul.: Dąbrowszczaków 6, Kościuszki 54, Mazurskiej 4, Samulowskiego 6, Warmińskiej 6 oraz wyremontowano elewację frontową w budynku przy ul. Partyzantów 14.

QUIZ. Jedzenie na literę ... . Z pozoru proste pytania mogą Cię zaskoczyć!

Pytanie 1 z 26
Inaczej kluski, na literę M:

Właściciele obiektów zabytkowych mogą starać się o dofinansowanie m.in.: - wykonanie badań konserwatorskich lub architektonicznych; - wykonanie dokumentacji konserwatorskiej; - opracowanie programu prac konserwatorskich i restauratorskich; - zabezpieczenie, zachowanie i utrwalenie substancji zabytku; - odnowienie lub uzupełnienie tynków i okładzin architektonicznych albo ich całkowite odtworzenie z uwzględnieniem charakterystycznej dla tego zabytku kolorystyki; - odnowienie lub całkowite odtworzenie okien i drzwi - remont więźby dachowej i pokrycia dachowego, - wykonanie izolacji przeciwwilgociowej.

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy

Źródło: Olsztyn. Są dotacje na zabytki, można składać wnioski [AUDIO]