Olsztyński CRS Ukiel Bowl i Akademia Deskorolki szykują się na start sezonu [AUDIO]

2021-04-14 20:23 aka

Olsztyński CRS Ukiel Bowl szykuje się na otwarcie sezonu. Skatepark przy plaży miejskiej przechodzi teraz drobny remont, a miasto szuka wykonawcy rozbudowy tego skateparku. Oferty są przyjmowane do połowy kwietnia. Niebawem rozpoczną się zajęcia w Akademii Deskorolki.

Taniec na rurze. Pole dance dla początkujących | ESKA XD - Sportekspertka #20

Kończy się drobny remont CRS Ukiel Bowl. Skatepark przy plaży miejskiej będzie przygotowany dla fanów deski, hulajnogi i BMX.

Drobne poprawki. Korzystamy z tego, że place zabaw i obiekty sportowe są jeszcze zamknięte. Jest to świetny czas, żeby poprawić jeszcze niektóre elementy przed startem sezonu, tak,żeby służyły latami. Warto podkreślić, że CRS Ukiel Bowl ma już 5 lat i wymaga drobnych poprawek – mówi instruktor Piotr Bauman. Minister zdrowia zapowiedział w środę, że od najbliższego poniedziałku możliwe będzie uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu – przy zachowaniu limitu 25 osób. To oznacza, że skatepark w CRS Ukiel będzie dostępny dla młodzieży i rozpoczną się prowadzone w tym miejscu zajęcia w Akademii Deskorolki:

Startujemy w Poniedziałek. Zapraszam o 16.30 w poniedziałek wszystkich, którzy się zapisali w tym roku i należeli do grupy poniedziałkowej w poprzednim sezonie. Osoby poniżej 11 r.ż. zapraszam w środę na 16.30 – ogłosił na profilu akademii instruktor.

Posłuchaj: z instruktorem Piotrem Baumanem rozmawia Anita Zalewska

CRS Ukiel Bowl czeka też rozbudowa. W ramach zwycięskiego projektu OBO, skatepark ma zyskać sporo przestrzeni i nowych przeszkód, z myślą głównie o początkujących sportowcach. Oferty są przyjmowane do połowy kwietnia.

Byłeś kiedyś nad polskim morzem? Ten quiz jest dla ciebie

Pytanie 1 z 10
W którym mieście znajduje się najsłynniejsze molo?

- Na naszym "Bowlu" działa Akademia Deskorolki prowadzona przez Ośrodek Sportu i Rekreacji - uzasadniają inwestycję wnioskodawcy. - Tego typu rozbudowa pomoże Akademii i wszystkim, którzy zaczynają swoją przygodę ze sportami ekstremalnymi. Także starzy wyjadacze znają coś dla siebie, szczególnie że Olsztyn słynie z jednych z najlepszych BMX-owców w Polsce.

Jak informuje miasto, skatepark na terenie CRS Ukiel ma zostać rozbudowany o małą sekcje uliczną. Użytkownicy przyznają, że istniejący obiekt warto uzupełnić m.in. o schody z rurkami czy długi, niski murek. Wśród elementów, jakie miałyby się znaleźć w nowej sekcji są Bank, Manual Pad, Quarter, Piramidka i Grindboxy. Prace miałyby objąć obszar ok. 20x27 metrów. Wartość projektu przed głosowaniem w Olsztyńskim Budżecie Obywatelskim została określona na niemal 500 tys. złotych.

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy!

Nasi Partnerzy polecają