Pomogli małej wojowniczce z Biskupca. IX Dadajowy Zlot Morsów [WIDEO, ZDJĘCIA]

2022-03-01 20:35

Za nami IX edycja Dadajowego Zlotu Morsów. W niedzielę (27 lutego) na plaży Słoneczny Brzeg koło Biskupca spotkali się fani zimowych kąpieli. W trakcie imprezy odbył się VIII Dadajowy Bieg Morsa na trasie 10 km, a także charytatywny kiermasz dla Lili Łysak chorującej na SMA. Na plażę w Rukławkach zjechały tłumy.

Nad jeziorem Dadaj bawiło się kilkuset miłośników zimowej kąpieli. Przyjechały kluby morsów z całego województwa. Co roku fani zimowych kąpieli zanurzają się w innym klimacie. Na plaży rządzili już piraci czy kowboje. Nie zabrakło klimatu bajkowego i hawajskiego, a tym razem spotkanie odbyło się pod hasłem „Mikołajem możesz być przez cały rok. Uczestnicy wydarzenia wsparli małą wojowniczkę Lilę chorującą na SMA.

Znamy już wyniki zbiórki. Uwaga! Udało się zebrać kwotę: 56 414 i 92 złote. Dokładnie tyle trafiło na konto uroczej dziewczynki z Biskupca.

- Bardzo dziękujemy z całego serca każdemu, kto tu z nami był i każdemu kto zasilił choć złotówką puszkę. To ludzie nam dają motywację i siły do dalszego działania – mówi tata małej Lili.

- Kolejny raz pogoda nam dopisała. Dopisali także uczestnicy zlotu - przyznaje Andrzej Kołodyński, organizator. - Cieszy nas to, że tak dużo klubów do nas przyjeżdża i ludzie do nas wracają. Mimo pandemii, która jeszcze jest i mimo tej sytuacji na wschodzie, ludzie chcieli pomóc naszej małej wojowniczce z Biskupca i pomogli!

IX Dadajowy Zlot Morsów "Mikołajem możesz być cały rok". Plaża Słoneczny Brzeg w Rukławkach koło Biskupca

My jeszcze raz dziękujemy wszystkim, absolutnie wszystkim za każdą złotówkę przekazaną podczas IX Dadajowego Zlotu Morsów. Wydarzenie miało nasze eskowe wsparcie!

IX Dadajowy Zlot Morsów: Mikołajem możesz być cały rok

i

Autor: Urząd Miasta Biskupiec IX Dadajowy Zlot Morsów: "Mikołajem możesz być cały rok "

QUIZ. Dokończysz przysłowie po czterech wyrazach? Nieliczni zdobędą więcej niż 6/10

Pytanie 1 z 10
Dokończ przysłowie: "Lepszy wróbel w garści..."

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy

Źródło: Pomogli małej wojowniczce z Biskupca. IX Dadajowy Zlot Morsów [WIDEO, ZDJĘCIA]