Oklejanie słupów oświetleniowych grozi mandatem. Nie każdy jest tego świadomy

i

Autor: Straż Miejska w Olsztynie Oklejanie słupów oświetleniowych grozi mandatem. Nie każdy jest tego świadomy

Rozwiesiłeś kartki o zaginionym pupilu? Straż miejska może wystawić za to mandat!

2021-10-07 12:00

Kartki o zaginionym kocie, ogłoszenia dotyczące sprzedaży auta czy informacyjne ulotki na słupach oświetleniowych to dość częsty widok na polskich ulicach. Nie każdy jednak wie, że za ten jeden z pozoru niewinny skrawek papieru można otrzymać mandat karny. Taki wystawiła w ostatnim czasie olsztyńska straż miejska. Szczegóły w artykule.

W ostatnich dniach strażnicy miejski podczas patrolu na ulicy Korczaka w Olsztynie zauważyli mężczyznę, który naklejał ogłoszenia na słupy oświetleniowe. Podobna interwencja miała miejsce na ul. Dworcowej. Podczas interwencji w obu przypadkach sprawcy przyznali, że nie posiadali na to zgody administratora. Za powyższe wykroczenie zostali ukarani mandatami karnym. Ponadto funkcjonariusze nakazali usunąć naklejone chwilę wcześniej ogłoszenia.

- Art.  63a § 1. kodeksu wykroczeń mówi: "kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny" - przypomina olsztyńska straż miejska.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Olsztyn. Potrącenie 10-letniej dziewczynki. Weszła na przejście na czerwonym świetle
Źródło: Rozwiesiłeś kartki o zaginionym pupilu? Straż miejska może wystawić za to mandat!