Ślubowanie ponad stu nowych policjantów w Olsztynie. Będą służyć w całym regionie [ZDJĘCIA]

W czwartek (29 kwietnia) w Olsztynie odbyło się drugie w tym roku uroczyste ślubowanie ponad stu nowych policjantów. Niestety z powodu pandemii koronawirusa bez zaproszonych gości oraz członków rodzin i bliskich funkcjonariuszy.

W szeregi warmińsko-mazurskiej policji wstąpiło aż 105 nowych policjantów, w tym 12 kobiet. Uroczyste ślubowanie odbyło się w czwartek (29 kwietnia) na terenie Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie. Funkcjonariusze w obecności nadinsp. Tomasza Klimka Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie przysięgali  „służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia”.

Zanim jednak rozpoczną pracę w jednostkach policji, muszą przejść szkolenie zawodowe. Po jego pozytywnym zakończeniu wrócą do placówek w regionie. Nowi policjanci zasilą szeregi Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie (22), KMP w Olsztynie (23), KMP w Elblągu (15) KPP w Piszu (6), KPP w Szczytnie (6), KPP w Ostródzie (4), KPP w Kętrzynie (4), KPP w Bartoszycach (3), KPP w Braniewie (3), KPP w Ełku (3), KPP w Giżycku (3), KPP w Nidzicy (3), KPP w Olecku (3), KPP w Gołdapi (2), KPP w Lidzbarku Warmińskim (2), KPP w Działdowie (1), KPP w Mrągowie (1) i KPP w Węgorzewie (1).

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z Twojego miasta i okolicy

Raport z Anteny 29.04

Kolejne przyjęcie nowych policjantów do służby planowane jest w lipcu. Proces rekrutacji do Policji wciąż trwa. Obecnie pracownicy Sekcji Doboru KWP w Olsztynie opracowują około 150 złożonych aplikacji. Do obsadzenia pozostało 65 wolnych etatów.

Źródło: Ślubowanie ponad stu nowych policjantów w Olsztynie. Będą służyć w całym regionie [ZDJĘCIA]
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany