Szczytno. Policjanci otrzymali nowy radiowóz. To hybrydowa Skoda Octavia iV [ZDJĘCIA]

2021-10-19 14:40

Flota samochodowa polskiej policji, w ostatnim czasie, wzbogaciła się o 32 egzemplarze najnowszej Octavii iV z napędem hybrydowym typu plug-in. Jeden z nich trafił do policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie. Niebawem funkcjonariusze zasiądą za jej kierownicą, by pomagać i chronić lokalną społeczność oraz zapobiegać zagrożeniom pojawiającym się na drogach powiatu.

Pod koniec września 2021 roku 32 modele hybrydowej Skody Octavii iV w wersji Combi trafiły do Komendy Głównej Policji w Warszawie. Na początku tego tygodnia jeden z egzemplarzy otrzymali funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie. - Niebawem policjanci z referatu ruchu drogowego zasiądą za jej kierownicą, aby wypełniać słowa dewizy, która widnieje na masce nowego oznakowanego radiowozu - „Pomagamy i Chronimy” - informuje sierż. Izabela Cyganiuk, oficer prasowa KPP w Szczytnie.

Policyjna Octavia iV to hybryda typu plug-in z możliwością ładowania akumulatorów z gniazdka. Wyposażona jest w benzynową jednostkę 1.4 turbo o mocy 150 KM i 115-konną jednostkę elektryczną oraz 6-biegowy automat.

Około 100 policjantów z całego kraju, w tym szczycieńscy funkcjonariusze, zostało już przeszkolonych z obsługi najnowszej Skody, by w jak najlepszej formie mogli oni wykorzystywać jej potencjał w codziennej służbie.

Irakijczyk pędził przez miasto z prędkością 200 km/h. O mały włos nie doprowadził do tragedii

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Szczytno. Policjanci otrzymali nowy radiowóz. To hybrydowa Skoda Octavia iV [ZDJĘCIA]