Kajak

i

Autor: Pixabay

„ZbieramTo w kajaku”, bo #wodytoniesmietnik. Dołącz do sprzątania Łyny

2021-10-11 15:51

W sobotę 16. października odbędzie się wyjątkowe wydarzenie pod nazwą „ZbieramTo w kajaku”. Jest to akcja wpisana w kampanię społeczną #wodytoniesmietnik. Chętni będą uwalniać rzekę Łynę od zalegających u jej brzegu śmieci, a środkiem transportu będzie kajak.

Daria zaśpiewała pierwszy raz Paranoia! Zapowiedź premiery w ESKA Live

Co powiecie na darmowy spływ kajakowy i wspólne porządki? Szykuje się sprzątanie Łyny w niestandardowej formie, czyli wyjątkowa akcja wpisana w kampanię społeczną #wodytoniesmietnik, odbędzie się w sobotę. Każdy, kto ukończył 16 lat może wsiąść do kajaku i uwalniać rzekę Łynę od zalegających u jej brzegu śmieci.

Łyna w tym sezonie przeżyła prawdziwe oblężenie kajakowe i oczarowała mnóstwo osób. Teraz czas żeby się odwdzięczyć. Zapraszamy do udziału w akcji sprzątania rzeki Łyny i wspólnej realizacji kampanii #wodytoniesmietnik w formie darmowego spływu kajakowego - mówi Dyrektor Zarządu Zlewni Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie w Olsztynie Dariusz Wasiela. - W sobotnie przedpołudnie zbieramy się wspólnie w Parku Podzamcze w Olsztynie , nakładamy rękawiczki, bierzemy worki i po krótkim instruktażu wskakujemy w kajak, żeby uwolnić Łynę ze śmieci. Wyłów z nami jak najwięcej śmieci i zjedz ciepły posiłek po udanej akcji. Ostatni przystanek podróży to Elektrownia Wodna “Łyna”.

„ZbieramTo w kajaku”, bo  #wodytoniesmietnik

i

Autor: materiały organizatora Dołącz do sprzątania Łyny w kajakach
Posłuchaj: o akcji #wodytoniesmietnik z Dyrektorem Zarządu Zlewni PGW Wody Polskie w Olsztynie Dariuszem Wasielą rozmawia Anita Zalewska

Aby dołączyć do akcji wystarczy wypełnić tu formularz : https://tiny.pl/9rsg8 lub napisać do organizatorów [email protected]

Zgłoszenia  można przesyłać do 15 października (piątek). Wszelkie informacje można także uzyskać pod numerem: 514 416 720.

Wsparcie organizacyjne akcji zapewniają: Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, Urząd Miasta Olsztyna, Fundacja Missio Cordis (program ZbieramTo) oraz Kajaki-olsztyn.pl. Wydarzenie poleca Eska!

Czy znasz ceny polskich produktów

Pytanie 1 z 5
Ile kosztuje chleb?

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy

Źródło: „ZbieramTo w kajaku”, bo #wodytoniesmietnik. Dołącz do sprzątania Łyny