Objazd

i

Autor: fot. Robert Klonowski/Eurozet

Zmiany na ulicach Olsztyna: rowerzyści nie pojadą Synów Pułku

2021-10-07 23:25

Jazda na pamięć – w Olsztynie na pewno się nie uda. Budowa II linii tramwajowej jest coraz bardziej zaawansowana, a wykonawca wprowadza kolejne zmiany w organizacji ruchu. W gąszczu utrudnień przydadzą się cierpliwość i alternatywne trasy.

Eminem - My Name Is [SEKRETY] | ESKA XD - Ale to już było! #33

Od piątku wchodzą istotne zmiany w organizacji ruchu na Synów Pułku. Będą to utrudnienia, które szczególnie dotkną rowerzystów.

Kolejne zmiany czekają nas od piątku, 08.10. Tego dnia nastąpi zmiana w organizacji ruchu pieszo-rowerowego na ul. Synów Pułku, pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Pstrowskiego i ul. Krasickiego. W pierwszym etapie zostanie zamknięty zostanie ciąg pieszo-rowerowy po stronie osiedla Mazurskiego, a ruch pieszych będzie się odbywał chodnikiem po drugiej stronie ulicy. Zamknięcie ścieżki rowerowej powoduje konieczność objazdu drogami dla rowerów przez ul. Sikorskiego. Nie ulegnie zmianie lokalizacja przystanków komunikacji miejskiej - mówi Marta Bartoszewicz z olsztyńskiego ratusza.

Nowości na olsztyńskich trasach

i

Autor: Urząd Miasta Olsztyn Tym razem utrudnienia dotkną rowerzystów

Czy znasz ceny polskich produktów

Pytanie 1 z 5
Ile kosztuje chleb?

Jakie jeszcze zmiany w organizacji ruchu zaszły?

Z tygodniowym opóźnieniem, wprowadzona została i od środy obowiązuje nowa organizacja ruchu na ul. Krasickiego: jedna jezdnia ul. Krasickiego, na odcinku od ul. Wilczyńskiego do ul. Dąbrowskiej, zostaje zamknięta dla ruchu . Zmiany w funkcjonowaniu przystanków: 1.  Dla wszystkich linii ZAWIESZONY zostaje przystanek Krasickiego-Wilczyńskiego na ul. Krasickiego (w kierunku przystanku Carrefour) 2.  Przystanek Boenigka zostaje przesunięty do tymczasowej lokalizacji na pasie dzielącym jezdnie ul. Krasickiego.

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy

Źródło: Zmiany na ulicach Olsztyna: rowerzyści nie pojadą Synów Pułku