"Zwierzak jak z Bajki". Studenci UWM zachęcają do adopcji zwierząt w nietypowy sposób [ZDJĘCIA]

Jak zachęcić do przygarnięcia bezdomnych zwierząt? Na świetny pomysł wpadła grupa studentów z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Za pomocą baśniowych opowieści i niesamowitych fotografii prezentują podopiecznych Schroniska dla Zwierząt w Olsztynie. Pierwsze efekty prac można już zobaczyć. Coś niesamowitego!

Inicjatywa studentów UWM zrodziła się na początku roku akademickiego, ale ze względu na pandemię, działania przesunęły się na koniec lutego. - Dwa etapy prac, czyli rozmowy ze schroniskiem oraz szukanie wolontariuszy, odbywały się jednocześnie - mówi pomysłodawczyni akcji "Zwierzak jak z Bajki", Aleksandra Stangreciak, studentka pierwszego roku weterynarii na UWM. - Chętnych do pomocy to nie trzeba było długo szukać. Uzbierała się pokaźna grupa młodych studentów Wydziału Medycyny Weterynaryjnej.

Wolontariusze są podzieleni na odpowiednie sekcje i odpowiadają za konkretne zadania. - Prace rozpoczynają się od wybrania modelki i charakteryzacji - opowiada Aleksandra Stangreciak. - Dzięki współpracy wolontariuszy ze schroniska wybierane są psy i koty z najmniejszą szansą na adopcji albo najbardziej potrzebujące. Następnie robione są zdjęcia ze zwierzętami, tworzony jest opis. Zdjęcia przechodzą selekcję oraz obróbkę graficzną. Gotowy post zostaje udostępniony na Facebooku oraz Instagramie. Dział social media ciągle stara się dotrzeć do jak największego grona odbiorców.

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z Twojego miasta i okolicy

Raport z Anteny 15.04

Pierwsze prezentacje już powstały. Można je zobaczyć na fanpage'u akcji "Zwierzak jak z bajki". Osoby, których zainteresuje zwierzę i chciałyby je zaadoptować, powinny kontaktować się bezpośrednio z olsztyńskim schroniskiem.

- Jesteśmy wdzięczni za tę inicjatywę - mówi dyrektor Schroniska dla Zwierząt w Olsztynie, Anna Barańska. - Zdjęcia wyszły piękne i jest to bardzo ciekawy i niecodzienny sposób na pokazanie naszych zwierzaków, a bajka jest też w opisie. Jesteśmy zawsze otwarci na pomysły, bo każda akcja wspomaga adopcyjnie nasze schronisko.

Do adopcji zwierząt zachęca także popularna akcja "Bieg na sześć łap", której pomysłodawczynią jest Monika Dąbrowska. O jej inicjatywach pisaliśmy m.in. w artykułach:

Czy rozpoznasz rasy psów? [QUIZ]

Pytanie 1 z 14
Co to za rasa?
Co to za rasa?
Źródło: "Zwierzak jak z Bajki". Studenci UWM zachęcają do adopcji zwierząt w nietypowy sposób [ZDJĘCIA]
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany