Niewykorzystywany parking zamieni się w zielony dziedziniec. Obszar przed Zamkiem ma być miejscem spotkań

2023-02-02 19:07 A.N
CK Zamek
Autor: Archiwum eska.pl/Poznan.pl Rusza kolejna odsłona akcji Zima w Zamku. W pierwszym tygodniu ferii na dzieci w wieku 7-11 lat, będą czekały trzy warsztaty: "Przygody inżyniera" - z robotyki, "Nasze czary" - plastyczne, oraz "Poznaj swój głos" - gdzie dzieci nauczą się podstawowej rozgrzewki wokalnej z elementami prawidłowej dykcji i artykulacji. Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązują bilety. Zakupić je można w kasie CK Zamek, ich cena rozpoczyna się od 25 zł.

Prace rozpoczną się w tym roku. Na ich zakończenie będziemy musieli poczekać do przyszłego. Teraz przygotowywane są procedury przetargowe.

W okresie tych ciepłych miesięcy, których mamy w ciągu roku dość dużo, to będzie można przyjść, odpocząć. Będzie pawilon, który będzie pełnił funkcję warsztatowni. Nie wykluczamy punktu gastronomicznego. Będą działania warsztatowe, animacyjne, kameralne spektakle czy małe koncerty.

- mówi Anna Szamotuła z CK Zamek i dodaje, że na starym parkingu stanie blisko 30 drzew, w tym 20 nowych.

Oprócz tego mają pojawić się zielone ściany czy poidła.

Nastawiamy się na zrównoważone działania budowlane. Małą część chodnika prawdopodobnie będziemy musieli wyłączyć. Natomiast nie ma mowy o utrudnieniach komunikacyjnych.

Projekt jest już gotowy. Środki na realizację inwestycji zostały zabezpieczone w budżecie miasta pod koniec ubiegłego roku.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Niewykorzystywany parking zamieni się w zielony dziedziniec. Obszar przed Zamkiem ma być miejscem spotkań
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany