Poznań. Jak dojechać na szczepienia? INSTRUKCJA

Poznań. Jak dojechać na szczepienia?
Autor: Poznan.pl

Poznań. Jak dojechać na szczepienia? W środę, 5 maja na Stadionie Miejskim, gdzie zlokalizowany jest Poznański Punkt Szczepień Powszechnych, rozpoczną się szczepienia przeciw COVID-19. Wyjaśniamy, jak najłatwiej dotrzeć na miejsce.

Poznański Punkt Szczepień Powszechnych znajduje się na pierwszym poziomie stadionu przy ul. Bułgarskiej 17. Winda będzie dostępna tylko dla osób z niepełnosprawnościami i ograniczeniami ruchowymi - mogą się one zgłosić (przy wejściu, przy schodach) do obsługi, która umożliwi skorzystanie z urządzenia.

Dla osób jadących samochodem: wjazd na parking wyznaczony został od strony ul. Ptasiej. Prosimy kierować się na parking D. Po wyjściu z samochodu trzeba przejść do strefy stadionowej, w kierunku wejścia na promenadę i do punktu szczepień. Parking jest bezpłatny dla pacjentów. 

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Dla osób, które chcą przyjechać komunikacją miejską: najprościej wysiąść na przystanku "Stadion Miejski" - aby ułatwić dotarcie do celu, jego nazwa zostanie tymczasowo zmieniona na "Stadion Miejski - Punkt Szczepień". Zatrzymują się tam linie tramwajowe: 1,6,13,15 oraz autobusowe: 145, 163, 191 i 193. Do punktu najłatwiej dojść wprost ulicą Bułgarską.

Jak się zarejestrować?

Przed przyjściem do punktu należy się zarejestrować. Są na to cztery sposoby.

  • Pierwszy to telefon na całodobową i bezpłatną infolinię - 989. Do zapisu wystarczy PESEL. Numer telefonu komórkowego nie jest wymagany, ale każdy, kto go poda, otrzyma SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób można również zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Podczas rejestracji należy wybrać dokładny termin oraz miejsce szczepienia. 
  • Drugi sposób to e-Rejestracja dostępna na pacjent.gov.pl. System zaproponuje dostępne terminy w punktach szczepień, które znajdują się blisko podanego adresu. Jeśli żaden z nich nie będzie pasował, można skorzystać z dostępnej wyszukiwarki i wskazać dogodną datę i lokalizację. Po dokonaniu rezerwacji przyjdzie powiadomienie SMS. Ważne: aby skorzystać z tego sposobu rejestracji, warto mieć Profil Zaufany.
  • Trzecia możliwość to wysłanie SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: "SzczepimySie".
  • Czwarty sposób to rejestracja przez miejską infolinię Poznań Kontakt: pod numerem telefonu 61 646 33 44.

Uwaga: przy rejestracji telefonicznej brany jest pod uwagę stan zdrowia osób zainteresowanych szczepieniem. Osoby zdrowe, sprawne fizycznie i mobilne będą zapisywane na Stadion Miejski. Osoby z chorobami przewlekłymi, z przeciwwskazaniami do szczepień, z ograniczoną sprawnością ruchową i dostępnością do transportu samochodowego będą zapisywane do punktu w szpitalu im. F. Raszei. Przy rejestracji zostanie wskazana data i godzina szczepienia.

Sonda
Co zrobisz, kiedy "to wszystko się już skończy"?
Źródło: Poznań. Jak dojechać na szczepienia? INSTRUKCJA
Nasi Partnerzy polecają