Strefa buforowa w tramwajach i autobusach w Poznaniu

i

Autor: MPK Poznań Strefa buforowa w tramwajach i autobusach w Poznaniu

Poznań: MPK LIKWIDUJE STREFY BUFOROWE! Będzie więcej miejsc w pojazdach!

2021-06-10 16:40

W związku z coraz mniejszą liczbą zachorowań i coraz większą liczbą osób zaszczepionych przeciwko Covid-19 od przyszłego tygodnia zniesione zostaną tzw. strefy buforowe w pojazdach MPK Poznań. Jednocześnie przywrócone zostanie otwieranie drzwi przez pasażera. Przeczytajcie więcej na naszej stronie internetowej.

Wydzielone strefy w pobliżu kabin kierowców i motorniczych wyznaczone zostały wiosną 2020 roku z uwagi na rozprzestrzenianie się nowego koronawirusa. Wprowadzono je – nie tylko w MPK Poznań, ale też w pojazdach innych przewoźników w kraju – aby podnieść poczucie bezpieczeństwa prowadzących (w większości pojazdów kabiny są wydzielone). Teraz, gdy zachorowań jest coraz mniej, a coraz więcej osób, także kierowców i motorniczych, jest zaszczepionych przeciwko Covid-19, tzw. strefy buforowe będą znoszone.

Z uwagi na to, że wydzielone strefy obejmowały pierwsze drzwi oraz siedzenia z przodu pojazdu, po ich likwidacji tramwajami i autobusami będzie mogło podróżować więcej osób, a podczas wsiadania i wysiadania ponownie – jak przed pandemią - będzie można korzystać z pierwszych drzwi.

Jednocześnie przywrócone zostaje indywidualne otwieranie drzwi przez pasażerów, także na przystankach stałych. Od poniedziałku, aby wsiąść czy wysiąść z pojazdu należy nacisnąć właściwy przycisk znajdujący się przy (na) drzwiach

informuje Agnieszka Smogulecka z poznańskiego MPK. 

Zaćmienie słońca w obserwatorium astronomicznym Uniwersytetu Warszawskiego

MPK jednocześnie zapewnia, że pojazdy są codziennie myte i odkażane. We wszystkich tramwajach i autobusach nadal będą też do dyspozycji urządzenia z płynem dezynfekującym. 

Źródło: Poznań: MPK LIKWIDUJE STREFY BUFOROWE! Będzie więcej miejsc w pojazdach!