Weekendowe zmiany na rondzie Rataje

i

Autor: Poznan.pl Weekendowe zmiany na rondzie Rataje

Weekendowe zmiany na rondzie Rataje: Linie nr 7, 9, 13 oraz 190 pojadą innymi trasami

2021-12-01 11:50

W związku z koniecznością wykonania podłączenia sieci trakcyjnej na odcinku od węzła AWF do modernizowanego ronda Rataje, w najbliższy weekend (4-5 grudnia) nie będzie możliwy przejazd tramwajów i autobusów przez rondo. Zmienionymi trasami pojadą tramwaje numer 7, 9 i 13 oraz autobus 190.

Mimo trudnych warunków pogodowych modernizacja ronda Rataje i ulicy Krzywoustego (na odcinku od Warty do ronda) przebiega bez zakłóceń. Jeszcze w tym roku planowany jest powrót tramwajów kursujących od węzła AWF w kierunku do ronda, ale najpierw konieczne jest wykonanie ponownego podłączenia sieci trakcyjnej. Prace te zaplanowano na najbliższy weekend. Podczas wykonywania podłączenia, nie będzie technicznej możliwości zasilania tramwajów, które już od początku sierpnia kursują przez rondo na osi północ-południe (z ulicy Jana Pawła II w kierunku Zamenhofa i odwrotnie), dlatego na liniach numer 7, 9 i 13 nastąpią tymczasowe zmiany tras.

"Siódemka" i "Trzynastka" pojadą od węzła Jana Pawła II/Kórnicka przez trasę Kórnicką, Chartowo i Żegrze do ul. Hetmańskiej. "Dziewiątka" będzie miała skróconą trasę do pętli na Zawadach, ale na trasie do okolic ronda Starołęka zastąpi ją autobus nr 190, który 4 i 5 grudnia będzie miał wydłużoną trasę z ronda Rataje przez ul. Zamenhofa do ronda Starołęka.

Linia nr 7

  • ZAWADY - Podwale - Jana Pawła II - trasa Kórnicka - Chartowo - Żegrze - Hetmańska -... - OGRODY

Linia nr 9

  • DĘBIEC PKM -... - most Św. Rocha - Kórnicka - Jana Pawła II - rondo Śródka - Podwale - ZAWADY

Linia nr 13

  • JUNIKOWO -... - Jana Pawła II - trasa Kórnicka - Chartowo - Żegrze - Hetmańska - Starołęcka - STAROŁĘKA PKM

Zmieniona zostanie także trasa autobusu linii nr 190, który z ulicy Krzywoustego pojedzie przez ul. Zamenhofa do ronda Starołęka.

Linia nr 190

  • OS. SOBIESKIEGO -... - Krzywoustego - Zamenhofa - RONDO STAROŁĘKA

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Weekendowe zmiany na rondzie Rataje: Linie nr 7, 9, 13 oraz 190 pojadą innymi trasami