17 sylab o wolności - konkurs poetycki w radomskiej książnicy

i

Autor: FB/Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu

17 sylab o wolności - konkurs poetycki w radomskiej książnicy

2022-04-13 11:17

17 sylab o wolności - Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu zaprasza na II edycję konkursu poetyckiego. Podobnie jak w ubiegłym roku tematem przewodnim poetyckiej rywalizacji jest wolność.

Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu zaprasza na II edycje konkursu poetyckiego 17 sylab o wolności. Prace należy przesyłać na adres biblioteki do 1 czerwca. O szczegółach poetyckiej rywalizacji Przemysław Czaja, dyrektor radomskiej książnicy.

Formuła konkursu narzuca ograniczenia formalne, mówimy o haiku, czyli maksymalnie 17 sylabach rozpisanych na trzy wersy: po pięć, siedem i pięć w każdym z nich. Tematem konkursu jest szeroko rozumiana wolność. Rozumiana zarówno w ujęciu dosłownym, jak i metaforycznym, wolność w ujęciu historycznym odnosząca się do konkretnych wydarzeń historii ludzkości, jak i tych bardziej indywidualnych, chociażby wolność idei i człowieka, czy wolność sztuki.

Regulamin oraz szczegóły akcji dostępne są na stronie Miejskiej Biblioteki Publicznej. Konkurs organizowany jest w ramach FREE (RA) DOM FESTIVAL.