Zdjęcie poglądowe

i

Autor: Źrodło: Pixabay (zdjęcie poglądowe)

ZUS

300 zł w ramach świadczenia z programu "Dobry Start" - Przyjmowanie wniosków zacznie się w lipcu

2024-06-20 14:07

Pierwszego lipca rozpoczyna się nabór wniosków o jednorazowe świadczenie na wyprawkę szkolną. Kto może złożyć wniosek i jak? O tym w artykule.

Zbliża się czas składania wniosków o tzw. 300 plus, jak potocznie mówi się o jednorazowym świadczeniu w ramach programu "Dobry start". Ich przyjmowanie rozpocznie się od przyszłego miesiąca, czyli 1 lipca. Przypomnijmy, świadczenie jest wsparciem o które mogą ubiegać się rodzice czy opiekunowie. Pieniądze z programu w wysokości 300 złotych można wykorzystać na zakup wyprawki szkolnej dla dziecka.

Wniosek o świadczenie można złożyć na każde dziecko które się uczy i jest w wieku do 20 lat, a gdy posiada orzeczoną niepełnosprawność do 24. Wsparcie nie przysługuje na studentów, a także dzieci będące w tzw. "Zerówce".

Należy pamiętać, że wiek 20 i 24 lat liczy się rocznikowo, co oznacza, że uczniowie ostatnich klas techników i liceów oraz uczniowie szkół policealnych także są uprawnieni do świadczenia, jeśli wiek graniczny, czyli 20. albo 24. lata ukończyli przed rozpoczęciem roku szkolnego w tym roku kalendarzowym. - Czytamy w informacji prasowej.

O 300 plus można ubiegać się do 30 listopada. Po tej dacie wniosek można złożyć wyłącznie w sytuacji gdy uczeń uzyska orzeczenie o niepełnosprawności po końcu listopada. Warto też pamiętać, że jeśli prawidłowo wypełniony wniosek zostanie złożony do końca sierpnia to pieniądze pojawią się na koncie rodziców czy opiekunów najpóźniej do 30 września.

Przyjmowanie wniosków odbywa się wyłącznie drogą elektroniczną. Rodzic może go przesłać jednym z kanałów: poprzez Platformę Usług Elektronicznych ZUS, aplikację mZUS, portal Emp@tia czy bankowość elektroniczną.

Źródło: 300 zł w ramach świadczenia z programu "Dobry Start" - Przyjmowanie wniosków zacznie się w lipcu