47. Rocznica radomskich protestów robotniczych - Wiemy kto wystąpi podczas koncertu

i

Autor: Karol Pakosz

47. Rocznica radomskich protestów robotniczych - Wiemy kto wystąpi!

2023-05-29 11:45

Podczas tegorocznego koncertu który jest częścią obchodów Czerwca 76 usłyszymy gwiazdy polskiego rocka. Miasto zapowiedziało również kolejną edycję Free(Ra)dom Festival.

Przed nami kolejne obchody radomskich protestów robotniczych z 76-roku. Przypomnijmy, to już 47 rocznica. Władze miasta ogłosiły już gwiazdy które wystąpią podczas koncertu. Podobnie jak rok temu, nie zabraknie polskiego rocka, ponieważ na scenie pojawi się zespół Dżem i Urszula.

Nie schodzimy z obranej ścieżki. Nadal chcemy pokazywać gwiazdy polskiej muzyki, artystów, których twórczość towarzyszyła nam w latach 70. i 80. czyli w okresie dochodzenia do wolności. - Powiedzial Prezydent Radomia, Radosław Witkowski.

Na organizację obchodów miasto otrzymało 100 tys. złotych dofinansowania z samorządu Mazowsza:

Już od siedmiu lat Samorząd Województwa Mazowieckiego mocno wspiera podejmowane przez miasto działania mające na celu uhonorowanie uczestników tamtych wydarzeń, a jednocześnie przypominające, jak ważnym elementem w najnowszej historii Polski był Radomski Protest Robotniczy. - Powiedział Rafał Rajkowski, wicemarszałek Mazowsza.

Koncert odbędzie się 23 czerwca na placu Jagiellońskim a same obchody potrwają od 22 do 25 czerwca. Z kolei w dniach 16-18 czerwca odbędzie się trzecia edycja Free(Ra)dom Festival. Tym razem jego hasłem jest „Ku gwiazdom”:

Będzie to okazja, by wspólnie zastanowić się nad wolnością, jaką niesie ze sobą nauka. W programie znajdą się m.in. twórcze warsztaty dla dzieci i dorosłych, pokazy i dyskusje z popularyzatorami nauki. - Czytamy na stronie miasta.

Na dniach zostanie opublikowany szczegółowy program obu wydarzeń.

Źródło: 47. Rocznica radomskich protestów robotniczych - Wiemy kto wystąpi!