Fabryka Broni wspiera Radomski Klub Piłkarsk Broń Radom

i

Autor: Aleksandra Odziemkowska/Fabryka Broni "Łucznik"

95-lecie Broni Radom. Fabryka Broni wspiera klub

2021-07-05 9:12

Władze Fabryki Broni "Łucznik" podpisały aneks do umowy z władzami RKP Broń Radom o wsparciu klubu. W tym roku "trójkolorowi" obchodzą jubileusz 95-lecia istnienia.

W tym roku Broń Radom obchodzi 95-cio lecie istnienia. Zespół powstał z inicjatywy pracowników radomskiej Fabryki Broni "Łucznik" w 1926 roku.

Władze Fabryki Broni "Łucznik" podpisały dokumenty o wsparciu radomskiego klubu.

Współpraca z klubem „Broń”, to nawiązanie do tradycji i historii. Jesteśmy przekonani, że za kilka lat, dzięki naszej współpracy, radomscy piłkarze będą mieli szansę grać na największych imprezach sportowych w Polsce i na świecie – mówi Piotr Szczepański, prezes zarządu Fabryki Broni „Łucznik” Radom.

W latach 20-stych i 30-stych ubiegłego wieku wybudowano stadion piłkarski, na którym swoje mecze rozgrywała właśnie drużyna "trójkolorowych". Jednak w klubie działały także inne sekcje sportowe - między innymi boks, kolarstwo czy tenis stołowy.

Sekcja piłkarska Broni Radom w latach 50-tych występowała w II lidze, zaś w latach 70-tych - na zapleczu ekstraklasy, czyli w I lidze. Obecnie drużyna gra w III lidze.

Współpraca pomiędzy Fabryką Broni a Bronią Radom będzie obowiązywała przez kolejny sezon.

Sonda
Czy chciałbyć aby sztuczna inteligencja działała już w Polsce?
Źródło: 95-lecie Broni Radom. Fabryka Broni wspiera klub