prokuratura radom

i

Autor: Wojciech Wójcikowski

Akt oskarżenia za zabójstwo sprzed 27 lat!

2021-12-07 7:04

Prokuratura Okręgowa w Radomiu skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 54-letniemu Rudolfowi K. Mężczyzna jest oskarżony o podwójne zabójstwo... sprzed prawie 30-stu lat!

Przed sądem stanie 54-letni Rudolf K. Przypomnijmy - chodzi o morderstwo dwóch rolników z lipca 1994 roku koło Nowego Miasta nad Pilicą.

Po 26-ciu latach sprawę rozwiązało mazowieckie Archiwum X z Radomia. Jak ustalono, w 1994 roku w miejscowości Wierzchy znaleziono na polu ciała dwóch rolników z ranami postrzałowymi. Z relacji ówczesnych świadków wynikało, że w pobliżu byli widziani mężczyźni, mogący mówić po rosyjsku. Jednak z braku dowodów śledztwo umorzono już rok później.

W 2011 roku ponownie wzięto je na tapetę, tym razem angażując do tego zagraniczne służby, jednak w dalszym ciągu policja nie mogła ustalić sprawców.

Finalnie w grudniu ubiegłego roku policja zatrzymała obywatela Ukrainy, który mógł mieć związek ze sprawą. 54-letni Rudolf K. usłyszał wtedy zarzut podwójnego zabójstwa i decyzją sądu przebywał w areszcie.

Grozi mu dożywocie.

Źródło: Akt oskarżenia za zabójstwo sprzed 27 lat!