Amfiteatr zaprasza na spotkanie z cyklu "Wkreć się w sztukę"

2023-02-06 10:10 Karol Pakosz
Zdjęcie poglądowe
Autor: Źrodło: Pixabay (zdjęcie poglądowe)

W najbliższą niedziele odbędą się warsztaty plastyczne na których dzieci mogą poznawać artystów i stworzone przez nich prace.

To może być artystyczne rozpoczęcie ferii. W najbliższą niedzielę odbędzie się "Wkręć się w sztukę". Są to spotkania które mają na celu zapoznawanie dzieci, a także ich rodziców z artystami i ich twórczością. Nieodłącznym elementem warsztatów jest tworzenie własnych prac inspirowanych dziełami osób będących tematem zajęć. Tym razem młodym radomianom zostanie przybliżona postać Jacka Malczewskiego, malarza który był mocno związany z naszym miastem.

Przedstawiciel nurtu symbolistów, tworzył na przełomie XIX i XX wieku. Autor około 2000 obrazów, z których do dziś zachowało się około 1200. Tworzył szkice i rysunki lecz największą sławę przyniosły mu obrazy olejne. Przedstawiał często sceny sielankowe, w które wprowadził motywy z mitologii greckiej i rzymskiej. Częstym motywem jego prac był on sam, stworzył liczne autoportrety. - Czytamy na stronie Amfiteatru.

"Wkręć się w sztukę" odbędzie się już w najbliższą niedzielę, czyli 12 lutego o godz. 10.00 i 12.00 w budynku Amfiteatru przy ul. Daszyńskiego 5. Więcej informacji znajdziecie na stronie instytucji.​

Źródło: Amfiteatr zaprasza na spotkanie z cyklu "Wkreć się w sztukę"
Nasi Partnerzy polecają