Atak zimy w Radomiu

i

Autor: Karol Pakosz

Atak zimy w Radomiu! - Strażacy mają pełne ręce roboty [WIDEO]

2022-01-17 12:35

Burze, śnieg i mocny wiatr w naszym mieście. Więcej o tym w artykule.

Po godz. 11 do Radomia przyszła prawdziwa burza śnieżna: Silny wiatr i śnieżyca, słychać było również grzmoty. O tym, że taka sytuacja może mieć dzisiaj miejsce, ostrzegał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej:

W związku z przechodzeniem aktywnego i bardzo dynamicznego frontu chłodnego oraz napływającej za nim chwiejnej masy powietrza przewiduje się na jutro szanse wystąpienia burz (prawdopodobieństwo burz około 30%). Zjawiska burzowe nie będą tego dnia głównym zagrożeniem związanym z pogodą, ponieważ całą Polskę obejmie zagrożenie silnych porywów wiatru - wynikających z dużej różnicy ciśnienia barycznego nad krajem. Najprawdopodobniej będą nieliczne, miejscami jednak będą powstawać, a co więcej - mogą tworzyć krótkotrwałe, ale gwałtowne formacje liniowe, które lokalnie spotęgują siłę porywów wiatru. - Czytamy poście na fanpage'u Burza-Alert-IMGW.

Czytamy w poście na fanpage'u "Burza-Alert-IMGW". Ze względu na burzę która przeszła, Straż Pożarna na pełne ręce roboty. Interweniowali już 20 razy, a pojawiają się kolejne zgłoszenia. dotyczą one głownie związanych powalonych drzew i uszkodzonych dachów. W innych regionach jest podobnie: W Kozienicach, Przysusze czy rejonie Grójca również nie brakuje interwencji.

Obecnie, na mieście jest sporo śniegu, ale nie ma utrudnień związanych z poruszaniem się autem. Dla tych, którzy przegapili początki dzisiejszej śnieżycy, mamy poniższe filmiki:

Źródło: Atak zimy w Radomiu! - Strażacy mają pełne ręce roboty [WIDEO]