Analiza wysokościowa nowego bloku

i

Autor: źródło: facebook Radosław Witkowski

Będą nowe mieszkania w Radomiu? Miasto szykuje się do budowy

2022-01-21 10:44

Miasto planuje wybudować kilkupiętrowy blok na osiedlu Michałów. Ma tam powstać 90 mieszkań komunalnych. A chodzi o teren u zbiegu ulic Piastowskiej i Łokietka.

90 mieszkań komunalnych ma powstać na osiedlu Michałów. To projekt władz Radomia. Nowy blok mieszkalny ma powstać u zbiegu ulic Piastowskiej i Łokietka.

Budynek mieszkalny ma mieć osiem pięter. Wokół niego zaprojektowane zostanie wszystko to, co jest potrzebne: plac zabaw, oświetlenie, monitoring wizyjny tak, aby było bezpiecznie, miejsca postojowe, chodniki; całe zagospodarowanie terenu - powiedział Mateusz Tyczyński, wiceprezydent Radomia. - Ogłosiliśmy przetarg na wykonawcę projektu tego terenu. Na oferty czekamy do 7 lutego.

Mieszkania u zbiegu Piastowskiej i Łokietka mają być komunalne.

Chcemy, żeby w Radomiu powstało 90 mieszkań, które będą dostępne dla osób mniej zarabiających. Te mieszkania wejdą do zasobu lokalowego gminy i będą wynajmowane na zasadach określonych przez uchwałę Rady Miejskiej - dodaje wiceprezydent Tyczyński. - Jesteśmy już po rozmowach z Bankiem Gospodarstwa Krajowego i mamy zapewnienie, że są pieniądze na dofinansowanie tego typu przedsięwzięć. Kiedy otrzymamy projekt i pozwolenie na budowę, będziemy mogli ogłosić przetarg na realizację inwestycji.

Wykonawca będzie miał 7 miesięcy na zaprojektowanie budynku.

Źródło: Będą nowe mieszkania w Radomiu? Miasto szykuje się do budowy