Już 18 marca odbędzie  kolejne spotkanie grupy wsparcia dla rodzin dzieci dotkniętych afazja

i

Autor: FB/Stowarzyszenie Razem Rozkodujmy Afazje

Będzie kolejne spotkanie dla rodzin dzieci dotkniętych afazja

2023-03-15 11:38

Chcą wspierać rodziny i dzieci dotknięte afazją. To przypadłość, która oprócz zaburzeń związanych z mówieniem i zrozumieniem mowy, powoduje również ogromne trudności w nawiązaniu relacji. Spotkanie już 18 marca w Kamienicy Deskurów. Organizatorem wydarzenia jest stowarzyszenie Razem Rozkodujmy Afazje.

Wykłady, prelekcje, zabawy dla dzieci ,a także grupa wsparcia dla rodziców - mowa o kolejnym spotkaniu dla rodzin w których występuje problem afazji. A czym jest ta przypadłość o tym Bożena Brzozowska, prezes stowarzyszenia Razem Rozkodujmy Afazje oraz organizator wydarzenia:

Jest to problem z nabywaniem i rozumieniem mowy. Nie mniej jednak jest też dużo deficytów około afazyjnych na przykład problemy z koordynacją, problemy z kontaktami społecznymi, które są jak gdyby wtórne do zaburzeń pierwotnych. Problemy z ortografią, pisaniem z nauką pisania i pamięcią.

- Chcemy wspierać dzieci dotknięte tą przypadłością, ale także ich rodziny – dodaje Brzozowska:

To spotkanie będzie taką grupą wsparcia i ma na celu wyjście naprzeciw oczekiwaniom rodziców, gdyż podczas pierwszego spotkania rodzice wypełnili ankietę i tam mogli napisać jakie mają potrzeby. Padł tam temat emocji, więc będziemy z rodzicami rozmawiać o emocjach i komunikacji.

Wydarzenie już 18 marca o godzinie w kamienicy Deskurów. Na spotkanie obowiązują zapisy pod adresem [email protected] . Szczegóły dostępne na stronie www.rozkodujemyafazje.pl oraz na facebookowej grupie: stowarzyszenie RAZEM ROZKODUJMY AFAZJE.