balet. Fot ilustracyjne

i

Autor: pixabay

Będzie nowa sala taneczna w Białobrzegach

2023-09-28 15:43

Jest nowy budynek z salą widowiskową i biblioteką będzie odnowiona sala taneczna. Dobiegają końca prace remontowe w Białobrzeskim Centrum Kultury.

Ekipy remontowe pracują w sali tanecznej na pierwszym piętrze w starej części BCK. Zakres prac obejmuje wymianę instalacji elektrycznej, grzejników, drzwi. Największa metamorfoza dotyczy podłogi. Wysłużony parkiet zastąpiła specjalna wykładzina, która jest także zdecydowanie bezpieczniejsza dla uczestników zajęć.

- Dodatkowo w sali wykonana została wentylacja i klimatyzacja, co jest bardzo ważne w miejscach gdzie  odbywają się zajęcia wymagające wysiłku fizycznego - wyjaśnia Adam Bolek burmistrz Białobrzegów. - Z sali tanecznej wydzielono też pomieszczenie, gdzie uczestnicy będą mogli się przebrać i zostawić swoje rzeczy.

Jest też podwieszany sufit, lustra, nowe oświetlenie LED. Remont obejmie również korytarz na parterze gdzie zostanie wymieniona podłoga, oświetlenie, instalacja elektryczna, drzwi do pomieszczeń sanitarnych oraz powstanie podwieszany sufit.

Gmina Białobrzegi pozyskała na przebudowę tej części BCK  dotację z samorządu woj. mazowieckiego w wysokości 150.000 zł z programu Mazowsze dla lokalnych centrów integracyjnych. Wartość kontraktu to 245 998,59 zł.

Źródło: Będzie nowa sala taneczna w Białobrzegach