akcja PSYjaciele w Białobrzegach

i

Autor: AD

Białobrzegi. Dary trafiły do schroniska dla bezdomnych zwierząt

2021-11-22 18:08

Otworzyli nie tylko serca. 350 kilogramów karmy oraz koce i zabawki trafiły do schroniska dla zwierząt w Małym Bożym, w powiecie białobrzeskim. Wszystko w ramach akcji PSY-jaciele.

- Żywność dla piesków jest szczególnie ważna - cieszy sią Katarzyna Radek, wolontariuszka schroniska. Jak dodaje, dzięki temu iż sporą część darów stanowiła karma mokra, dobrej jakości pożywienie otrzymają też szczeniaki i czworonożni seniorzy. Dary zbierano w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury, Publicznej Szkole Podstawowej nr 1, białobrzeskich przedszkolach oraz Szkole Specjalnej w Adamowie. To finał akcji PSY - jaciele, która na terenie powiatu białobrzeskiego trwała od wakacji. W ramach działań miedzy innymi  powstała wystawa fotografii z wizerunkami podopiecznych placówki. Wystawa miała za zadanie promocję adopcji zwierząt i wiele wskazuje na to iż spełniła swoje zadanie. W schronisku w Małym Bożym przebywa na stałe od 130 do 150 psów. 

- Rotacja jest spora. Mamy dużo adopcji a o pupili starają się osoby głównie z dużych miast z różnych zakątków Polski. Ostatnio mieliśmy adopcje ze Szczecina, Gdańska i Bydgoszczy - dodaje Katarzyna Radek. 

Źródło: Białobrzegi. Dary trafiły do schroniska dla bezdomnych zwierząt