Białobrzegi: rusza program opieki wytchnieniowej. Na co mogą liczyć opiekunowie niepełnosprawnych?

2021-04-14 15:18 AD
wsparcie i pomoc
Autor: pixabay

​Przez całą dobę opiekują się niepełnosprawnymi , teraz mogą liczyć na wsparcie. W Białobrzegach po raz pierwszy ruszy program opieki wytchnieniowej. Na ten cel Miejsko Gminny środek Pomocy Społecznej otrzymał ponad 100 tys. złotych. To rządowa dotacja w ramach Solidarnościowego Korpusu Wsparcia.

Taki program w Białobrzegach organizowany jest po raz pierwszy. Dofinansowanie ma być przeznaczone na dwie formy opieki: dzienną i całodobową. Obie mają być wsparciem dla rodzin, które zajmują się niepełnosprawnymi, wymagającymi opieki przez całą dobę, np. z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu znacznym. Jak informuje Imina Maciąg, dyrektor Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Białobrzegach, w ramach dziennej opieki odbywać się będą wizyty, czy zajęcia dla niepełnosprawnych. Opieka całodobowa przewiduje wyjazdy. Zaplanowane są dwa pięciodniowe turnusy dla pięciu osób. Jednak takie formy pomocy mogą okazać się niemożliwe do realizacji z powodu pandemii i obostrzeń sanitarnych.

- Jeśli pandemia nie osłabnie i obostrzenia nie zostaną zniesione, będziemy rozmawiać z Ministerstwem o zmianie formy pomocy. zrobimy wszystko aby rodzin czekających na wsparcie nie zostawić bez pomocy - dodaje Irmina Maciąg.

MGOPS w Białobrzegach na organizację opieki wytchnieniowej otrzymał ponad 105 tys. zł. Na takie wsparcie czeka około 30 rodzin.

Sonda
Czy badano Cię na obecność koronawirusa?
Źródło: Białobrzegi: rusza program opieki wytchnieniowej. Na co mogą liczyć opiekunowie niepełnosprawnych?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany