kontrabanda w Grójcu

i

Autor: Archiwum KMP w Grójcu

Bezpieczeństwo

Blisko pół tony nielegalnego tytoniu przejęła policja z Grójca

2024-03-04 14:05

Pół tony nielegalnego tytoniu i pół miliona strat Skarbu Państwa - to kontrabanda jaką zabezpieczyli grójeccy policjanci. Funkcjonariusze dokonali tego odkrycia, sprawdzając czy przez powiat nie są przewożeni nielegalni imigranci.

Sprawdzali czy przez powiat nie są przewożeni nielegalni imigranci, znaleźli ... nielegalny tytoń. Pół tony krajanki w trzynastu workach zabezpieczyli grójeccy policjanci. 

- Podczas kontroli osobowego audi ujawniono 6 worków nielegalnego tytoniu. Po chwili do kontroli mundurowi zatrzymali peugeota, który był wypełniony workami. W busie zabezpieczono 13 worków - tak o okolicznościach zatrzymania kontrabandy mówiła nadkomisarz Agnieszka Wójcik oficer prasowy grójeckiej jednostki policji. 

Jak dodaje, zabezpieczono blisko 500 kg przygotowanej krajanki tytoniowej, natomiast policjanci oszacowali, że Skarb Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego i VAT, mógł stracić na tym procederze ponad 500 tysięcy złotych.

Zatrzymano kierowców obu samochodów.  44 i 55 latek usłyszeli zarzuty już zarzuty dotyczące naruszenia przepisów karno - skarbowych. Za tego typu czyny polskie prawo przewiduje wysoką  karę  grzywny, a także możliwość  pozbawienia wolności.

Źródło: Blisko pół tony nielegalnego tytoniu przejęła policja z Grójca