Zbiornik retencyjny osiedle nad Potokiem w Radomiu.

i

Autor: FB/Radomski Dron.

Budowa zbiornika retencyjnego na osiedlu Potok w Radomiu na ukończeniu

2022-10-17 12:03

Dobiega końca inwestycja związana z budową zbiornika retencyjnego na osiedlu Potok w Radomiu. Aktualnie prowadzone są tam prace porządkowe. Teren wokół akwenu ma również stanowić zaplecze rekreacyjne dla mieszkańców osiedla.

Budowa zbiornika przeciwpowodziowego nad osiedlem nad Potokiem powoli dobiega końca. W ramach inwestycji powstała ścieżka rowerowa dookoła zbiornika, która będzie się łączyła ze ścieżką rowerową wzdłuż istniejącej na na razie w planach trasie NS biegnącej wzdłuż torów. - Aktualnie prowadzone są już tylko prace porządkowe - mówi Jerzy Zawodnik, wiceprezydent Radomia:

Praktycznie zostały już tylko prace porządkowe. Myślę, że za chwilę ten zbiornik będziemy mogli oddać. Będzie on służyć nam w tych okresach albo suchych, albo mokrych, gdzie woda będzie miała się gdzie zbierać.

- Zbiornik oprócz ochrony miasta przed powodziami czy suszami, będzie spełniać funkcje rekreacyjne – dodaje Zawodnik.

To miejsce będzie wspaniałym terenem do jazdy na rowerze, czy na rolkach, więc widać, że już mieszkańcy z tego terenu korzystają, a i myślę, że to będzie dobre miejsce wypadowe na spacer z naszymi pupilami.

Przypomnijmy, zbiornik jest częścią projektu LIFE, a koszt jego budowy to ponad 6 mln złotych.