komin

i

Autor: Pixabay.com

Coraz mniej czasu by złożyć wniosek o dotacje na wymianę pieców

2021-07-19 10:09

Tylko do 23 lipca radomianie mogą składać wnioski o dofinansowanie wymiany pieców węglowych na ekologiczne źródła ciepła.

Dotację można uzyskać na dofinansowanie wymiany pieca węglowego  na ogrzewanie gazowe, elektryczne, olejowe lub podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej. Wysokość dotacji to 200 złotych za każde zlikwidowane palenisko oraz 200 złotych za każdy 1 kW zainstalowanej mocy cieplnej nowego źródła ogrzewania. Cała dotacja nie może przekroczyć 80 proc. poniesionych kosztów i musi zostać rozliczona do końca listopada 2021 roku. Gmina Miasta Radomia przeznaczyła w tym roku na wymianę pieców węglowych 500 tys. złotych. O środki  mogą ubiegać się osoby fizyczne, wspólnoty mieszkaniowe, osoby prawne, przedsiębiorcy oraz jednostki sektora finansów publicznych będące właścicielami budynków oraz lokali mieszkalnych lub użytkowych.

Wnioski są przyjmowane w Urzędzie Miejskim, w punkcie od strony ul. Staszica, po telefonicznym uzgodnieniu z pracownikiem Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa terminu i godziny wizyty - tel. 48 36-20-683 (od 9 lipca, godz. 7.30).

Źródło: Coraz mniej czasu by złożyć wniosek o dotacje na wymianę pieców