Ceny paliw na stacji benzynowej

i

Autor: Karol Pakosz

Czy portfele radomian będą większe na koniec miesiąca po obniżkach cen paliw?

2022-02-02 15:16

Od 1 lutego ruszyła Rządowa Tarcza Antyinflacyjna 2.0. Zmniejszyła ona m.in. vat na paliwa.

Mniejsze ceny paliw na stacjach benzynowych. To efekt obniżki vat w ramach Tarczy Antyinflacyjnej 2.0. Projekt rządu zakłada obniżki vat na cenach m.in. gazu czy żywność, ale również na paliwa. Z dotychczasowych 23% obniżono je do 8%. Cena m.in. benzyny spadła średnio do 5,19 za litr. Czy są to duże obniżki? O to zapytaliśmy radomian:

- 5,79 było w tamtym tygodniu jeszcze, przed niedzielą. Dzisiaj już jest 5,19. To jest 60-70 groszy różnicy. Na 10 litrach jest już 6 zł.

- Z jednej strony jest duża, ale po obniżeniu, ja jako firma obliczam sobie tylko 8% od VAT-u. Tak czy inaczej, dla mnie jest różnie. Dla zwykłego człowieka no to jest obniżka, bo on nie odlicza VAT-u

- Nooo... 70 groszy no to jest już znaczące troszeczkę, prawda? No bo akurat tankowałem swojego osobistego tydzień temu i zapłaciłem 5,90, a teraz 5,19 no to jest różnica.

Czy obniżki cen paliw sprawią, że w portfelach radomian zostanie więcej pieniędzy na koniec miesiąca?

- Nie, na pewno nie. Niby obniżają za te bułki jakieś tam VAT-y, nie VAT-y, ale wiadomo wszystko inne idzie w górę. A jak widać pensje nie bardzo chcą podwyższać.

- Myślę że tak, dla tych co pracują, jeżdżą, korzystają z tego paliwa, samochodu to na pewno będą jakieś wyraźne oszczędności.

- Będzie mniej. To widać, bo były podwyżki na spożywke, teraz jest niby opuszczona cena. Więc na jedno wychodzi, a życie jest coraz droższe.

Obniżki vat w ramach Rządowej Tarczy Antyinflacyjnej mają obowiązywać do końca lipca. Więcej o zmianach jakie wprowadza poczytacie TU.

Źródło: Czy portfele radomian będą większe na koniec miesiąca po obniżkach cen paliw?