Czy w przyszłym roku wrócą rowery miejskie?

2021-09-28 11:54 Karol Pakosz
Rower miejski
Autor: Wojciech Wójcikowski

Ich powrót zależy od budżetu miasta. Więcej o tym w artykule.

Rowery miejskie mogą nie pojawić się w przyszłym roku. Ich powrót zależy od tego czy miasto będzie miało na nie pieniądze. Jak mówi Mateusz Tyczyński, wiceprezydent Radomia, decyzja jeszcze nie zapadła:

To czy rower miejski wróci na ulicę Radomia, zależy głównie od wysokości budżetu jakim będziemy dysponować. Podobnie jak wiele dużych miast w Polsce: Kraków, Rzeszów czy Szczecin, być może zapadnie twarda decyzja o rezygnacji na kolejny sezon z roweru miejskiego. Natomiast ona nie jest jeszcze podjęta definitywnie. Tak jak mówię, to wszystko będzie zależało od prognoz finansowych, od tego jakimi pieniędzmi będziemy w budżecie dysponować. Wszystko wskazuje na to, że te pieniądze ciężko będzie w budżecie wygospodarować.

Zapytaliśmy radomian czy rower miejski jest potrzebny:

- W jakiś sposób ułatwi to komunikacje miejską, niż żeby poruszać się autobusem czy samochodem, a samochodów jest naprawdę dużo.

- Wydaje się że niekoniecznie. Jak ktoś jeździ rowerem to ma swój rower, a tak to trzeba by dojechać autobusem czy jakimś innym środkiem żeby z niego korzystać. A poza tym zauważam że często są one gdzieś porzucane i wydaje się że koszty nie są współmierne do efektów.

- Myślę że to jest dobre. Bardziej denerwują mnie hulajnogi które leżą na środku chodnika czy jezdni.

Przypomnijmy, w tym roku miasto zrezygnowało z roweru miejskiego ze względu na mniejszy budżet i ograniczenia związane z pandemią.

ESKA XD #032 - PRZYSIĘGA, KOBIECE SAMOCHODY, LEWANDOWSKI, DRAKE
Źródło: Czy w przyszłym roku wrócą rowery miejskie?