Szukają darczyńców w Szlachetnej Paczce

i

Autor: pixabay

Darczyńcy Szlachetnej Paczki poszukiwani

2023-12-06 9:41

Trwa tegoroczna Szlachetna Paczka. Wciąż poszukiwani są darczyńcy, którzy za pomocą specjalnej internetowej bazy mogą poznać potrzeby rodzin i wybrać tą, której będą chcieli pomóc. Na terenie regionu radomskiego darczyńcę znalazło już 61 potrzebujących rodzin.

Można wybrać potrzebującą rodzinę i podarować jej prezent na zbliżające się święta Bożego Narodzenia-mowa o darczyńcach Szlachetnej Paczki. Osoby, bądź instytucje, które chcą wesprzeć potrzebującą rodzinę, mogą poznać jej potrzeby za pomocą specjalnej internetowej bazy – mówi Marta Kapusta, lider Szlachetnej Paczki rejonu Radom Północ:

Darczyńca może wejść na stronę internetową www.szlachetnapaczka.pl i wybrać sobie opublikowaną rodzinę, której będzie chciał zrobić paczkę na święta. Paczki są opisane co do każdej rodziny, przy mocno spersonalizowanych potrzebach. Robimy to z tego względu, żeby to nie była tylko pomoc materialna, ale również takie poczucie dla tej rodziny, że jest ważna.

- Taką paczkę można zrobić ze znajomymi, czy współpracownikami – dodaje Kapusta:

Paczki nie musimy robić samemu, możemy z kolegami z pracy podjąć się zrobienia jej. Możemy zrobić ją na przykład w szkole lub też w innej instytucji i można wspólnie zrobić tą paczkę na zasadzie jedna osoba zajmuje się kupnem jakieś rzeczy, druga innej. Można również zorganizować zbiórkę środków i wtedy zrobić paczkę.

Podarowane przed darczyńców paczki trafią do potrzebujących rodzin w trakcie weekendu cudów, który już 16 – 17 grudnia.

Źródło: Darczyńcy Szlachetnej Paczki poszukiwani