Depresja

i

Autor: pixabay

Depresja - jesienią zapada na nią więcej osób, alarmuje OIK w Radomiu.

2022-09-29 15:39

W Polsce choruje już na nią ponad 4 miliony osób, na świecie ponad 350 milionów. Radom nie jest wolny od tego problemu - mowa o depresji. Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Radomiu alarmuje, że w okresie jesienno zimowym do placówki zgłasza się coraz więcej osób z objawami depresji.

Okres jesienno zimowy to czas kiedy diagnozuje się więcej depresji - alarmuje Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Radomiu.- Nie bagatelizujmy tej choroby - informuje Włodzimierz Wolski, dyrektor ośrodka:

Depresja jest bardzo poważną chorobą, powiedziałbym śmiertelna choroba, doprowadza, słusznie jak mówi WHO, do większości samobójstw. Teraz mamy taki szczególny okres jesienno zimowy i sytuacje na świecie, które spowodowały, że ilość takich stanów depresyjnych się zwiększa. Najbardziej martwią takie stany depresyjne wśród dzieci.

- Nie bagatelizujmy tej choroby - dodaje Wolski:

Musimy pamiętam, że osoba, która ma stany depresyjne traci chęć do normalnego funkcjonowania, wszystko widzi w czarnych barwach, nie ma motywacji do pracy, jest całkowicie taka wyizolowana. Tę chorobę można leczyć. Osoba dotknięta depresją, zmotywowana przez otoczenie do leczenia, ma szansę wrócić do normalnego funkcjonowania.

A my zapytaliśmy radomian co wiedzą na temat depresji:

Co wiedzą radomianie na temat depresji?

Z mieszkańcami Radomia rozmawiała Kinga Furch.

Przypominamy, że Ośrodek Interwencji Kryzysowej, w którym można uzyskać pomoc w razie kryzysu emocjonalnego, mieści się przy ulicy Malczewskiego 20B w Radomiu i czynny jest całą dobę. W placówce działa też telefon zaufania pod numerem 48 362 27 45, który czynny jest codzienni, w godzinach od 8 do 21.