Zdjęcie poglądowe

i

Autor: Źrodło: Pixabay (zdjęcie poglądowe)

Długi weekend czerwcowy - Przed wyjazdem zabezpieczmy swoje mieszkania przed ewentualnym włamaniem

2023-06-02 9:57

Policjanci przypominają kilka kroków jakie możemy wykonać by nasz dom był bezpieczniejszy.

Coraz bliżej do długiego weekendu czerwcowego. Z racji że w najbliższy czwartek, czyli 8 czerwca jest dniem wolnym od pracy, można zyskać 4 dni odpoczynku jeśli weźmiemy urlop w piątek. Część radomian może planować nawet dłuższy wyjazd jeśli wezmą go również np. środę czy poniedziałek.  Dlatego policjanci przypominają o zabezpieczeniu mieszkań i domów przed ewentualną kradzieżą.

Co więc warto mieć na uwadze jeśli planujemy dłuższy wyjazd? Przede wszystkim pozamykajmy drzwi i okna, także te dachowe czy prowadzące do piwnic by potencjalny włamywacz nie miał łatwego dostępu do naszego domu. W przypadku gdy mamy alarm powinniśmy go załączyć. Dobrym pomysłem jest także czujny sąsiad który będzie doglądał naszego dobytku. Możemy go poprosić np. by od czasu do czasu zaświecił światło w naszym mieszkaniu co będzie sprawiało wrażenie że ktoś w nim przebywa.

Możemy również przenieść nasze oszczędności do banku gdzie będą bezpieczne. Policjanci radzą także by nie chwalić się swoim wyjazdem w social media gdy na nim jesteśmy, ponieważ może być to znak dla przestępców że nie ma nikogo w domu.

Źródło: Długi weekend czerwcowy - Przed wyjazdem zabezpieczmy swoje mieszkania przed ewentualnym włamaniem