ruch drogowy zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: pixabay Zdjęcie ilustracyjne

Bezpieczeństwo

Długi weekend na drogach. Mazowiecka policja podaje pierwsze podsumowania

2023-06-09 13:24

Trzy osoby zginęły, dziewięć zostało rannych. To tragiczny bilans początku długiego czerwcowego weekendu na drogach województwa mazowieckiego. W regionie radomskim nie było tragicznych wypadków, ale w okolicach Grójca padł rekord promili w organizmie u pijanego rowerzysty.

Jak podaje Komenda Wojewódzka Policji zs. w Radomiu na mazowieckich drogach tylko w 8 czerwca doszło do 16 wypadków. Zginęło 3 osoby, 9 odniosło obrażenia. Wszystkie tragiczne zdarzenia miały miejsce na północy województwa. Na mazowieckich trasach patrole przerwały podróż też 16 nietrzeźwych kierujących. Wyjątkowo nieodpowiedzialnie postąpił mieszkaniec powiatu grójeckiego, który w środę 7 czerwca, jak się okazało jechał na rowerze mając cztery promile alkoholu w organizmie  

- w Strykowie pod Mogielnicą dzielnicowy podczas obchodu zauważył mężczyznę jadącego rowerem. Sposób jego jazdy wskazywał, że może być pod działaniem alkoholu. Mundurowi zatrzymali go do kontroli drogowej. 40-latek był nietrzeźwy. Badanie wykazało ponad 4 promile alkoholu w organizmie -poinformowała nadkom. Agnieszka Wójcik z Komendy Powiatowej Policji w Grójcu. 

Mężczyzna otrzymał mandat, wysokości 2,5 tys. zł.

Źródło: Długi weekend na drogach. Mazowiecka policja podaje pierwsze podsumowania