Do muzeum czy galerii za symboliczną złotówkę

2022-05-19 13:26 Karol Pakosz
Konferencja prasowa w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia”
Autor: Karol Pakosz

Nowy projekt samorządu Mazowsza pozwoli uczniom odwiedzać placówki prowadzone przez władze województwa za symboliczną kwotę.

Do muzeum czy galerii za złotówkę - To nowy projekt samorządu Mazowsza. Za symboliczną kwotę, uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych mogą zwiedzać instytucje kultury prowadzone przez władze województwa. Celem programu jest m.in. zachęcenie młodzieży do częstszego odwiedzania instytucji kultury.

Nasze instytucje kultury to dziś miejsca tętniące życiem, mające wiele do zaoferowania odwiedzającym. Chodzi nie tylko o same eksponaty, ale też o bardzo atrakcyjną ofertę, w tym np. warsztatową czy spotkania autorskie. Tym programem chcemy jeszcze bardziej zaktywizować młodych, pokazać kulturalną stronę Mazowsza. Przeznaczamy na ten cel aż 6 mln zł z budżetu województwa. - Powiedział Rafał Rajkowski, wicemarszałek województwa.

Udział w projekcie bierze 28 placówek na Mazowszu, w tym również z Radomia. Jedną z nich jest Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia”. Włodzimierz Pujanek, dyrektor placówki liczy na to, że projekt przyciągnie również osoby spoza miasta:

Elektrownia jest już dobrze znana radomianom i mam wrażenie lubiana, co pokazuje frekwencja na naszych wydarzeniach. Chcemy iść dalej. I z naszą ofertą docierać do mieszkańców całego Mazowsza.

Uczniowie mogą skorzystać z wejścia za symboliczną złotówkę po zgłoszeniu się ich szkół do konkretnej instytucji kultury. Pełna lista instytucji, które biorą udział w projekcie dostępna jest na stronie mazovia.pl.

Źródło: Do muzeum czy galerii za symboliczną złotówkę
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany