Do odwołania nie będą działać światła na Żwirki i Wigury!

2023-01-31 10:25 Kinga Furch
Skrzyżowane Kusocińskiego/Żwirki i Wigury
Autor: Google screenshot

Awarii uległa sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Żwirki i Wigury z Kusocińskiego w Radomiu. Światła w tym miejscu mają być nieczynne... do odwołania.

Poważna awaria świateł na osiedlu XV-lecia! Do odwołania nie będzie działać sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Żwirki i Wigury z Kusocińskiego. ​Powodem jest uszkodzenie sterownika świateł.

Sygnalizacja w tym miejscu jest jedną z najstarszych w Radomiu, dlatego mogą pojawić się problemy z dostępem do części zamiennych, niezbędnych do naprawy sterownika. Firma, która zajmuje się na nasze zlecenie serwisowaniem świateł w Radomiu, postara się mimo wszystko naprawić tę instalację. Jeżeli jednak nie będzie to możliwe, to światła pozostaną do odwołania w trybie awaryjnym, czyli będą to pulsujące żółte sygnały. W tej sytuacji jedynym rozwiązaniem może być jedynie wymiana całej sygnalizacji na tym skrzyżowaniu na nową. Nie można jednak zrobić tego "od ręki", gdyż w tegorocznym budżecie miasta nie ma zarezerwowanych pieniędzy na tego typu dodatkowe, niespodziewane wydatki - powiedział Dawid Puton, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu.

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu przypomina, że w sytuacji, kiedy nie działają na skrzyżowaniu światła, pierwszeństwo przejazdu określają znaki drogowe. W tym konkretnym przypadku droga podporządkowana to ulica Kusocińskiego.

Źródło: Do odwołania nie będą działać światła na Żwirki i Wigury!
Nasi Partnerzy polecają