ulica Zbrowskiego Radom

i

Autor: Kinga Tomaszewska

Do trzech razy sztuka? Kolejny przetarg na projekt Zbrowskiego

2021-11-08 10:51

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji ogłosiło już trzeci przetarg na opracowanie projektu przebudowy ulic na osiedlu Gołębiów. Dwa poprzednie zostały unieważniane.

Pierwszy przetarg ogłoszono w lipcu, jednak nie wyłoniono wykonawcy. Potem ogłoszono kolejny, który także został unieważniony.

Poprzednie postępowania były unieważniane z różnych powodów. Teraz trzymamy mocno kciuki za to, byśmy poznali wykonawcę koncepcji przebudowy sieci drogowej na osiedlu Gołębiów - mówi Dawid Puton, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji.

Na początku tego roku odbyły się także konsultacje społeczne wśród mieszkańców osiedli Gołębiów I i II.

Mieszkańcy dostali do wyboru kilka możliwości rozbudowy całej obsługi komunikacyjnej ich osiedli. Chodzi oczywiście o poprawę wyjazdu z ich osiedli, a także dojazdu do trasy N-S, która w niedługim czasie ma pojawić się właśnie przy tych dwóch osiedlach - dodaje Puton.

A co dokładnie ma zmienić się na osiedlu?

Koncepcja ma być opracowana w trzech wariantach. W założeniu dotyczyć będzie przebudowy ulicy Żółkiewskiego, a także 11 listopada, włącznie z rozbudową drogi powiatowej Zbrowskiego na odcinku od 11 listopada do Żółkiewskiego, obejmującą budowę skrzyżowania z 11 listopada i całą infrastrukturą techniczną - dodaje rzecznik MZDiK.

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji szuka projektanta do 16 listopada.

Źródło: Do trzech razy sztuka? Kolejny przetarg na projekt Zbrowskiego