Zdjęcie poglądowe

i

Autor: Źrodło: Pixabay (zdjęcie poglądowe)

Dodatek osłonowy: Radomski MOPS wypłacił już ponad 3,5 mln złotych

2022-04-25 15:11

O dodatek można cały czas składać wnioski, jednak MOPS apeluje by składać je poprawnie. Więcej o tym w artykule.

Ponad 3,5 mln złotych - Tyle pieniędzy wypłacił Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu w ramach dodatku osłonowego. Wsparcie dotyczy prawie 11 tys. osób. Jednocześnie MOPS przypomina, że pieniądze dla wnioskujących po styczniu tego roku jak i druga transza będą wypłacane najpóźniej na początku grudnia.

Niezwłocznie po przyznaniu takiego dodatku, będziemy się starać w miarę możliwości finansowych, jeżeli tylko te pieniądze u nas będą, wypłacać je na bieżąco. Jednocześnie przypominamy, że terminem końcowym wypłaty dodatku osłonowego o którym mówi ustawa, jest 2 grudnia 2022 roku. - Powiedziała nam Justyna Piątek, rzecznik radomskiego MOPS-u.

O dodatek osłonowy dalej można się ubiegać, ale MOPS apeluje o poprawne wypełnianie wniosków:

Prosimy o to aby zwrócić szczególną uwagę wypełniając wniosek m.in. przy zaznaczeniu, bądź nie zaznaczeniu dochodów nieopodatkowanych. Często, klienci nie zaznaczają czy gospodarstwo jest wieloosobowe czy jednoosobowe. Równie często zdarza się, że wnioskujący nie wpisują swojego adresu i nie podpisują wniosku, szczególnie na ostatniej stronie - Mówi Justyna Piątek z MOPS.

Wzór poprawnie wypełnionego wniosku o dodatek osłonowy, można znaleźć na stronie radomskiego MOPS-u. Przypomnijmy, dodatek osłonowy ma niwelować ceny energii czy żywności. Przysługuje on gospodarstwom domowym, których dochód na osobę nie przekracza konkretnego progu.

Źródło: Dodatek osłonowy: Radomski MOPS wypłacił już ponad 3,5 mln złotych