Druhowie z powiatu grójeckiego z tytułem Strażaka Miesiąca

2023-01-26 13:34 AD
strażacy miesiąca na Mazowszu
Autor: archiwum Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego

Uratowali kobietę, teraz zostali nagrodzenie w mazowieckim plebiscycie. Paulina Brzezińska i Daniel Kowalski z OSP w Pabierowicach w powiecie grójeckim, zareagowali na cmentarzu w czasie listopadowych świąt. Teraz odebrali tytuł Strażaka Miesiąca Listopada.

Nagrody finansowe i dyplomy przyznaje samorząd województwa mazowieckiego. Wręczane co co kwartał strażakom ochotnikom, którzy wykazali się profesjonalną i bohaterską postawą, ratując ludzkie życie i mienie zarówno podczas akcji jak i w sytuacjach prywatnych. Tak było też tym razem. Paulina Brzezińska i Daniel Kowalski z OSP w Pabierowicach w powiecie grójeckim reanimowali osobę, która straciła przytomność na cmentarzu. Akcję ratowania życia prowadzili do przyjazdu karetki pogotowia.  Jak przyznają to dla nich był odruch serca. 

- Jeśli ktoś potrzebuje pomocy, lecimy i pomagamy. lepiej czy gorzej ale zawsze staramy się tę pomoc nieść - powiedziała Paulina Brzezińska. 

- Nie ma dla nas znaczenia czy jest to osoba poszkodowana w wypadku, pożarze czy ktoś kto leży na ulicy i potrzebuje tej pomocy czy jak niedawno - na cmentarzu. Nieważne. Po to zostaliśmy wyszkoleni, żeby pomagać - dodaje Daniel Kowalski. 

druh i druhna z powiatu grójeckiego zostali strażakami miesiąca listopada. Nagrody otrzymali też ich koledzy z powiatów wyszkowskiego i mińskiego, którzy wykazali się bohaterską i profesjonalna postawą we wrześniu i grudniu. 

- Potwierdzam, to wyjątkowe postacie, wyjątkowe osoby. Najlepsi z najlepszych - chwalił nagrodzonych  Antoni Tarczyński prezes zarządu głównego Ochotniczych Straży Pożarnych na Mazowszu.

Oprócz tytułów i dyplomów strażacy - ochotnicy otrzymują też gratyfikację finansową.

- - To kwota niewspółmierna do tego co zrobili, ale wydajemy też sporo na doposażanie lokalnych OSP - przyznaje  Adam Struzik marszałek województwa mazowieckiego.

Źródło: Druhowie z powiatu grójeckiego z tytułem Strażaka Miesiąca
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany