Kolejki w Biurze Paszportowym w Radomiu

i

Autor: Karol Pakosz

Duże kolejki w radomskim Biurze Paszportowym - Skąd się wzieły?

2022-03-02 13:06

Niektórzy w kolejkach czekają bardzo długo. Więcej o tym w artykule.

Stali po benzynę i gotówkę, a teraz po paszporty. W Biurze Paszportowym Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Radomiu tworzą się duże kolejki. Radomianie, chcą wyrobić paszporty z wielu powodów. Jedni jadą za granice, a inni ze względu na wojnę na Ukrainie. Porozmawialiśmy z osobami które stały w kolejce:

- W jakim celu wyrabia pani paszport?

- Wyszłam za mąż i muszę uregulować dokumenty.

- Z czego mogą się brać takie duże kolejki?

- Bo wiemy, że niektórzy obawiają się sytuacji zaistniałej teraz na świecie i myślę, że część osób chciałaby być zabezpieczona w razie jakiejś ewakuacji.

- Dlaczego zdecydował się pan złożyć w tym czasie paszport?

- Tak wypadło, ze względu na panująca sytuacje, w razie wojny.

- Czyli po prostu się pan zabezpiecza gdyby była potrzeba?

- Tak.

- Dlatego że mam zaproszenie na komunie do Anglii.

- Kolejka jest spora, spodziewała się pani, że będzie trzeba tyle czekać?

- Nie spodziewałam się tego. Ja już w piątek tu byłam i nie dostałam numerku, więc dzisiaj przyjechałam.

Skontaktowaliśmy się z Mazowieckim Urzędem Wojewódzkim w sprawie kolejek. Otrzymaliśmy odpowiedź, że ze względu na wzrost zainteresowania wnioskami o paszport, zwiększono liczbę pracowników we wszystkich punktach i na bieżąco uzupełniane są zapasy druków:

W ostatnich dniach obserwujemy wzrost zainteresowania złożeniem wniosków paszportowych. Mimo tego, czas oczekiwania na wydanie dokumentu nie zmienił się i wynosi do 30dni. Wszystkie punkty obsługi paszportowej są w pełni uruchomione, a Mazowiecki Urząd Wojewódzki dokłada wszelkich starań, by obsługa wniosków przebiegała jak najszybciej. Jednocześnie z uwagi na wzrost zainteresowania w ostatnich dniach złożeniem wniosku o wydanie paszportu, informujemy, że wzmocniono obsługę, która prowadzona jest na wszystkich dostępnych punktach i uzupełniany jest na bieżąco zapas druków (wniosków). [...] Wszystkie informacje dotyczące złożenia wniosku o wydanie paszportu dostępne są na stronie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.

Źródło: Duże kolejki w radomskim Biurze Paszportowym - Skąd się wzieły?