Zdjęcie poglądowe

i

Autor: Źrodło: Pixabay (zdjęcie poglądowe)

Policja

[AKTUALIZACJA] Dwa śmiertelne wypadki na podradomskich drogach

2023-09-13 16:20

W obu wypadkach doszło do zderzenia jednośladu z samochodem osobowym. Więcej o tym w artykule.

Tragiczne przedpołudnie na drogach pod Radomiem. Dziś doszło do dwóch śmiertelnych wypadków. Pierwszy miał miejsce przed godz. 8.00 w miejscowości Wojciechów (gm. Jastrzębia). W wyniku zderzenia motoroweru z samochodem na miejscu zginał 52-letni kierowca jednośladu. Kobieta która prowadziła samochód była trzeźwa.

Prawdopodobnie kierujący motorowerem 52-latek nie ustąpił pierwszeństwa podczas wykonywania manewru skrętu w lewo na skrzyżowaniu kierującej samochodem 35-latce. Na miejscu były wykonywane czynności pod nadzorem prokuratura. - Powiedziała Jolanta Matejek z wydziału ruchu drogowego radomskiej policji.

Drugi wypadek miał miejsce po godz. 10.00 w okolicy miejscowości Modrzejowice na Drodze Krajowej nr 9. Doszło tam do zderzenia motocyklisty z samochodem osobowym marki Chrysler. Pomimo przeprowadzonej na miejscu reanimacji zmarł 42-letni motocyklista. Kierowcy osobówki nic się nie stał a w czasie zdarzenia był trzeźwy.

[AKTUALIZACJA GODZ. 16.20.]

Jak poinformowali nas funkcjonariusze, motocyklistą który zginał w wypadku był będący po służbie policjant z radomskiej komendy. Pojazdy zostały zabezpieczone do ekspertyzy biegłych. Okoliczności wypadku są w trakcie wyjaśnień.

Policjanci apelują zarówno do kierowców samochodów jak i motocykli o ostrożność na drodze.​

Źródło: [AKTUALIZACJA] Dwa śmiertelne wypadki na podradomskich drogach