MBP w Radomiu

i

Autor: Karol Pakosz

Kultura

Dwa wydarzenia od Miejskiej Biblioteki Publicznej z ministerialnym dofinansowaniem

2023-03-28 12:00

Placówka otrzymała 30 tys. złotych wsparcia które pomogą m.in. w dodatkowej promocji Radomskiej Wiosny Literackiej.

30 tys. złotych dofinansowania - Tyle otrzymała Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dotacja ma pomóc przy organizacji dwóch wydarzeń kulturalnych. Mowa o 45. Radomskiej Wiośnie Literackiej i 9. Radomskich Targach Wydawnictw Regionalnych.

Pieniądze z dofinansowania zostaną wykorzystane m.in. na dodatkowa promocję wiosny literackiej:

Z tej kwoty na pewno opłacimy honoraria zaproszonych gości i będziemy mogli trochę szerzej mówić o tym wydarzeniu, a więc część środków przeznaczymy na promocję. Zorganizujemy również warsztaty literackie, artystyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. - Powiedział Przemysław Czaja, dyrektor MBP w Radomiu.

Tegoroczna wiosna literacka odbędzie się w dniach od 10 do 14 czerwca, a w planach są m.in. spacery literackie czy spotkania z autorami książek. A kiedy poznamy szczegółowy program Radomskiej Wiosny Literackiej?

Szczegółowy program ukaże się prawdopodobnie po 15 kwietnia. Obecnie pracujemy nad szczegółami i potwierdzaniem nazwisk które zapraszaliśmy już wcześniej. Na razie czekaliśmy na informacje czy i w jakiej kwocie otrzymamy ewentualne wsparcie finansowe z ministerstwa. Teraz możemy nieco śmielej planować poszczególne wydarzenia przy których działamy od ubiegłego roku. - Dodaje Przemysław Czaja z MBP.

Źródło: Dwa wydarzenia od Miejskiej Biblioteki Publicznej z ministerialnym dofinansowaniem