Materiał prasowy

i

Autor: Screen filmu na stronie mazowiecka.policja.gov.pl

Policja

Dwóch mężczyzn miało z nożem zaatakować kolegę i uszkodzić jego auto - Zostali tymczasowo aresztowani i usłyszeli zarzuty

2023-12-08 9:00

Jeden z mężczyzn został zatrzymany przez radomskich policjantów, a drugi przez Straż Graniczną. Prokuratura przedstawiła obu podejrzanym zarzuty pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia i uszkodzenie mienia.

Tymczasowy Areszt i zarzuty dla dwóch mężczyzn którzy mieli zaatakować kolegę i uszkodzić jego auto. Według ustaleń policjantów, do zdarzenia miało dojść w miniony weekend. Dwaj mężczyźni poprosili znajomego by podwiózł ich pod jeden z radomskich klubów za co mieli zapłacić określoną kwotę. Po podwiezieniu gdy kierowca upomniał się o pieniądze miało dojść do awantury.

Ostatecznie sprawcy oddali umówioną wcześniej kwotę pieniędzy, ale przy tym bez powodu zaatakowali pokrzywdzonego. Zadali mężczyźnie 3 ciosy nożem, a następnie uszkodzili pojazd pokrzywdzonego, wybijając w nim szybę. - Czytamy na stronie mazowieckich funkcjonariuszy.

Po zgłoszeniu sprawą zajęli się funkcjonariusze z III Komisariatu Policji w Radomiu. Policjanci zatrzymali jednego z podejrzanych a drugiego Straż Graniczna:

23-latek chciał uciec do Hiszpanii, ale na lotnisku w trakcie weryfikacji dokumentów funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej Warszawa – Okęcie potwierdzili, że jest poszukiwany przez policję i zatrzymali mężczyznę. Po przeprowadzeniu niezbędnych czynności przez strażników granicznych 23-latek został przekazany policjantom z Komisariatu III w Radomiu. - Czytamy dalej na stronie policjantów.

Podejrzani zostali doprowadzeni do prokuratury a zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie obojgu zarzutów pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia i uszkodzenie mienia. Na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec nich tymczasowy areszt na dwa miesiące. Za pierwszy z zarzutów grozi im od pół roku do 8 lat więzienia a za drugi do 5 lat.​

Źródło: Dwóch mężczyzn miało z nożem zaatakować kolegę i uszkodzić jego auto - Zostali tymczasowo aresztowani i usłyszeli zarzuty