Dziś obchodzimy Światowy Dzień Walki z Depresją

2023-02-23 11:26 A.B
23 lutego obchodzimy Światowy Dzień Walki z Depresji
Autor: pixabay

Według Światowej Organizacji Zdrowia do 2030 roku depresja będzie najczęściej diagnozowaną chorobą na świecie. Już teraz choruje na nią ponad 280 milionów osób, w Polsce depresją dotkniętych jest ponad 2 miliony ludzi.

To będzie najczęściej diagnozowana choroba w najbliższych latach, alarmuje światowa organizacja zdrowia - mowa o depresji. 23 lutego obchodzimy Światowy Dzień Walki z Depresją. A czym jest ta choroba o tym Włodzimierz Wolski dyrektor Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Radomiu:

Musimy rozróżnić stany depresyjne, przejściowe, które każdy z nas ma od choroby o nazwie depresja, która już jest stanem można powiedzieć stałym naszym zachowań. Depresja jest bardzo poważną chorobą, niestety jest to śmiertelna choroba. Doprowadza do większości samobójstw. Przede wszystkim należy pamiętać, że osoba dotknięta depresją traci chęć do normalnego funkcjonowania. Wszystko widzi w czarnych barwach. Nie ma motywacji do pracy, do zabawy, do spotkań towarzyskich, jest całkowicie wyizolowana. Otoczenie zawsze zauważy, że z tą osobą, która była otwarta, uśmiechnięta, kontaktowa, coś złego się dzieje.

W razie kryzysu emocjonalnego wsparcie możemy znaleźć w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Radomiu, który mieści się przy ulicy Malczewskiego 20B w Radomiu i czynny jest całą dobę.

W placówce działa również niebieska infolinia pod numerem 48 362 27 45. Niebieska linia działa codziennie, w godzinach od 8 do 21.

Nasi Partnerzy polecają