Radomiak

Autor: radomiak.pl

Ekstraklasa: Radomiak z pierwszą porażką u siebie

2022-02-12 19:49

W meczu 21 kolejki piłkarskie PKO BP Ekstraklasy Radomiak przegrywa z Rakowem Częstochowa 0:1. Dla podopiecznych Dariusza Banasika to pierwsza porażka w tym sezonie przed własną publicznością a trzecia w tym sezonie.

Raków wyszedł na prowadzenie już w 14 sekundzie meczu. Bramkę zdobył Papanikolaou, który oddał strzał sprzed pola karnego, zaskakując Majchrowicza. Do końca pierwszej połowy Radomiak nie oddał celnego strzału i nie zagroził rywalowi. Zmieniło się to po przerwie. W 53 minucie radomianie mieli szanse na wyrównanie. Po dośrodkowaniu Leandro, Maurides strzelał głową ale trafił obok bramki. Kilka minut później kilka sytuacji miał Karol Angielski, który też nie wykorzystał szansy. W doliczonym czasie gry próbował wyrównać Rossi ale również bezskutecznie. Raków wywozi  Radomia 3 punkty. Tym samym Zieloni zakończyli serię 12 meczów bez przegranej.

O kolejne punkty Radomiak Radom powalczy z Wartą Poznań. Mecz w niedzielę o 12.30.

Radomiak Radom - Raków Częstochowa 0:1 (0:1)

Radomiak: Majchrowicz - Jakubik, R. Rossi, Cichocki, Abramowicz - Leandro, Cele (27. G. Silva), Karwot, Machado (46. Jo Santos) - Angielski, Maurides.

Raków: Kovacevic - Petrasek, Tudor, Lederman, Wdowiak, Gutkovskis, Kun, Arsenic, Racovitan, Papanikolaou, Sturgeon.

Żółte kartki: Cele, Leandro, G. Silva - Arsenic, Lederman, Kun, Tudor, Petrasek.