Klementyna szuka wolontariuszy

i

Autor: archiwum Fundacji Klementyna

Społeczeństwo

Fundacja Klementyna szuka nowych wolontariuszy w Radomiu i Białobrzegach

2023-09-18 16:38

Pomagają seniorom i organizują czas dla młodzieży. Fundacja Klementyna poszukuje wolontariuszy, do współpracy w akcjach na terenie Radomia, gdzie rozwożone są gratisowe obiady dla seniorów i Białobrzegów - tam powstaje dom dziennej aktywności dla seniorów.

Fundacja Klementyna to dawna Koalicja dla Młodych z Białobrzegów. Uczestniczą w ogólnopolskich akcjach charytatywnych, organizują wolny czas młodzieży a od niedawna opieką objęli też seniorów. W Radomiu prowadzą "Pocztę obiadową" a w Białobrzegach podjęli się stworzenia placówki dziennego pobytu dla mieszkańców w jesieni życia. W organizacja współpracuje jako wolontariusze ponad 180 osób. Jednak fundacja wciąż poszukuje kolejnych chętnych. 

- Ma to związek z poszerzeniem form i terenu naszej działalności - wyjaśnia Katarzyna Zalewska, koordynatorka wolontariatu w "Klementynie" - Najbardziej zależy nam na osobach w wieku 18 +, ze względu na dyspozycyjność i odpowiedzialność tej grupy wiekowej. Jednak współpracujemy z osobami w każdym wieku, bo każdy wnosi do wolontariatu swój czas i cenne pomysły. 

Osoby zainteresowane więcej informacji znajdą w sieci: na stronie "Klementyny" oraz na profilach fundacji w mediach społecznościowych. 

Źródło: Fundacja Klementyna szuka nowych wolontariuszy w Radomiu i Białobrzegach