Straż Pożarna. Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: pixabay

Grójec: będą remonty i nowy sprzęt dla OSP

2021-11-02 17:07

Wsparcie dla ochotniczych straży pożarnych z powiatu grójeckiego z budżetu Mazowsza. 40 tysięcy złotych trafi do dwóch jednostek. Których?

Ponad 40 tys. zł z budżetu Mazowsza trafi do dwóch jednostek ochotniczych straży pożarnych z powiatu grójeckiego. OSP w Woli Łęczeszyckiej w gminie Belsk Duży otrzyma 10 tys. zł na dokończenie  remontu strażnicy. Ta kwota zostanie przeznaczona na zakup drzwi. 

- Niewątpliwie poprawią jakość pracy. Będzie można szybciej wyjechać na akcję a poza tym w budynku będzie cieplej - mówił Adrian Feliksiak, komendant tej jednostki.

Do OSP Branków koło Warki trafi 30 tys. zł na zakup 5 kompletów odzieży ochrony indywidualnej. Chodzi o hełmy z latarką, ubrania specjalne, buty oraz rękawice. Teresa Knyzio wiceburmistrz Warki przyznaje , że ta jednostka wzywana jest nie tylko do pożarów:

- Można na nich liczyć w wielu sytuacjach życiowych, jakie zdarzają się w lasach czy nad Pilicą. Straże ochotnicze wzywane są też do wypadków czy sytuacji związanych z wciąż panującą pandemią - wylicza wiceburmistrz. 

Źródło: Grójec: będą remonty i nowy sprzęt dla OSP