Grójec odnawia park miejski

2021-09-30 18:15 AD
Park miejski w Grójcu
Autor: AD

Były ankiety, jest konkurs dla studentów SGGW. Grójec zamierza odnowić park miejski. Nadal w magistracie jest makieta proponowanych przez władze miasta zmian. Jak podkreśla Dariusz Gwiazda burmistrz Grójca to efekt pracy specjalnie powołanego zespołu. Jaki zmieni się park miejski?

Tężnia, fontanna czy miejsce, gdzie pupil może się wybiegać. To tylko niektóre pomysły mieszkańców, jakie zgłosili w ankietach na temat odnowienia miejskiego parku i - jak  zapewniają lokalne władze - zostaną umieszczone w projekcie rewitalizacji terenów zielonych. Jednak jak przyznaje Dariusz Gwiazda burmistrz miasta, nie wszystkie wyniki ankiety ułatwiają prace nad tą koncepcją. 

- Większość mieszkańców opowiedziała się za odkrytymi polanami, odpowiednimi do odpoczynku a jednocześnie twierdziła że nie chce wycinki drzew. Oczywiście nie zamierzamy wycinać żadnych okazów. Będą cięcia pielęgnacyjne, żeby prześwietlić korony drzew, ale drzewostan jaki posiadamy w parku chcemy zachować - wyjaśnia włodarz miasta.

Dodaje, że według koncepcji, już opracowanej przez zespół, składający się m. in z ekspertów i przedstawicieli mieszkańców, zmieni się układ ścieżek oraz ich nawierzchnia. 

- Zostaną utwardzone i wyniesione, tak żeby w zimie nie zalegał na nich lód - dodaje Dariusz Gwiazda.

Makieta przedstawiająca planowane zmiany wystawiona została w magistracie i jeszcze 1. 10 mieszkańcy mogą zgłaszać swoje uwagi. Jednak koncepcja rewitalizacji to jeszcze nie projekt. Ten ma być gotowy do końca roku. Później gmina będzie starała się o zewnętrzne fundusze na ten cel.

Na terenie zakupionym przez miasto między dworcem autobusowym a ośrodkiem kultury już został wyburzony nieużytkowany budynek i murek oddzielający go od parku. Jeszcze w tym roku zostanie posiana trawa.

Źródło: Grójec odnawia park miejski
Nasi Partnerzy polecają