Hala RCS nie zostanie oddana 30 kwietnia

2021-04-26 18:18 Karol Pakosz
Hala RCS
Autor: Karol Pakosz (zdjęcie wykonane w lipcu 2020)

Na dzisiejszej sesji rady miejskiej jednym z tematów był stan prac Radomskiego Centrum Sportu.

Hala RCS nie będzie gotowa 30 kwietnia. Podczas sesji przedstawiono stan prac Radomskiego Centrum Sportu. Termin odbioru hali był uzależniony od dostarczenia prądu do obiektu. Umową na jego dostawę podpisano w ostatni piątek, a przez weekend trwały związane z tym pracę. Przed upływem terminu zostanie podpisany aneks terminowy w wykonawcą:

Ponieważ poprzedni aneks terminowy obowiązuje do 30 kwietnia, to przed tym terminem zostanie podpisany aneks terminowy, tak jak to zostało zapisane w poprzednim aneksie, czyli dającym możliwość 90 dni od podłączenia pełni zasilania generalnemu wykonawcy, do uzyskania odbiorów i możliwości użytkownia hali widowiskowo-sportowej wraz z łącznikiem.

Powiedział podczas sesji Robert Dębicki, dyrektor radomskiego MOSiR-u. Z kolei radny Łukasz Podlewski, przewodniczący komisji ds. budowy RCS, zwrócił uwagę że na hali dalej trwają pracę:

Niemalże wszyscy już byliśmy pogodzeni jakby z tym że hala nie będzie oddana do użytku do 30 kwietnia ze względu na trwające odbiory. Okazuje się jednak że mało tego, że nie będzie oddana do użytku to nawet prace nie będą wykonane w niej do 30 kwietnia.

Obecnie na terenie hali i łącznika prowadzone są prace wykończeniowe.

Sonda
Czy biegasz podczas epidemii koronawirusa?
ESKA XD #021 - Eurowizja, Więzień miłości, mięso z roślin, gwiazdy bez matury
Źródło: Hala RCS nie zostanie oddana 30 kwietnia
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany