zniszczenia w Radomiu

i

Autor: Wojciech Wójcikowski

Huragan Eunice. Zniszczenia w Radomiu i powiecie radomskim

2022-02-19 15:30

Zerwana fotowoltaika na szpitalu w Krychnowicach, połamane konary drzewa czy zerwane dachy. Radomska straż pożarne odebrała ponad 120 zgłoszeń, dotyczących zniszczeń spowodowanych silnym wiatrem.

Z dachu szpitala w Krychnowicach spadło kilka paneli instalacji fotowoltaicznej. Jak twierdzą strażacy nie powinno to utrudniać pracy lecznicy. Bardzo silny wiatr uszkodził lub zerwał kilkanaście dachów. Na szczęście nikt nie został rannych, nie było też potrzeby ewakuacji budynków. Pozostałe zdarzenia to powalone drzewa. Niektóre z nich upadły na drogi publiczne, tak było między innymi w Cudnowie w gminie Pionki, w Podlesiu, Makowcu. jednostki zawodowej i zastępy ochotniczej straży pożarnej usuwają zniszczenia ale wiatr nie ustaje i można się spodziewać, że będzie ich coraz więcej. 

- Nie można mówić o terenach szczególnie dotkniętych przez żywioł. Wszędzie jest tak samo niebezpiecznie. O ile to możliwe lepiej zostać w domu - apeluje kpt Dominik Szymczyk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Radomiu. 

Źródło: Huragan Eunice. Zniszczenia w Radomiu i powiecie radomskim